Wybieramy kombinezon na motor – jedno- czy dwuczęściowy?

Jeśli chcesz zamówić kombinezon motocyklowy, koniecznie wejdź na www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Odziez-motocyklowa_Kombinezony-motocyklowe-131.html.

Korzystanie z jednośladu wiąże się nie tylko z pewnym ryzykiem, ale nieraz także z odczuwalnym dyskomfortem. Żeby ograniczyć niekorzystny wpływ niektórych czynników na przyjemność z jazdy, konieczne jest wyposażenie się w stosowny ubiór. Kombinezon na motocykl czy też specjalne spodnie w zestawie z kurtką zatrzymają odczuwanie rozpędzonego powietrza, a także w razie ewentualnego wypadku wyraźnie zredukują możliwość doznania różnego typu kontuzji. Tak niemniej jednak będzie wyłącznie wtedy, gdy wybierzemy dobry ich model. Co warto więc zakładać? Na jaki materiał postawić? Co będzie najodpowiedniejsze – wariant jedno- czy może dwuczęściowy? Na te pytania odpowiemy poniżej.

Jednoczęściowy kombinezon motocyklowy – nie dla każdego motocyklisty

Jednoczęściowe kombinezony na motocykl preferują przeważnie biorący udział w zawodach sportowych, doświadczeni motocykliści, oraz osoby z rzadka podróżujące na odległych trasach bez dłuższych przystanków. Gwarantują one wysoki poziom bezpieczeństwa w trakcie wypadku. Niestety w parze z tym idzie zmniejszenie wygody ich zakładania, ale i poruszania się w nim pieszo, np. załatwianie w nim potrzeb fizjologicznych może być dość kłopotliwe. W związku z tym motocykliści, nie jeżdżący wyczynowo, od razu powinni kupić dwuczęściowy kombinezon na motor. Zapewnia on należytą w większości sytuacji ochronę, a przy tym można go bez problemu ściągać i zakładać.

Kombinezon na motocykl – liczy się nie tylko jego budowa

Budowa kombinezonu motocyklowego to jednak nie wszystko, co warto wziąć pod uwagę kupując jeden z nich. Jednakowo znaczący jest materiał, z którego został on wyprodukowany. Tu do wyboru mamy najczęściej skórę oraz specjalne materiały tekstylne. Kombinezony skórzane zapewniają mają stosunkowo mały potencjał wentylacji, ale znakomicie ochraniają w takcie upadku. Należy jednak zaznaczyć, że część tekstyliów – przykładowo kevlar – pod tym względem radzą sobie równie dobrze, a jednocześnie są bardziej przewiewne.

Dane teleadresowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]