Węglowe, gazowe, na prąd – krótko o grillach ogrodowych

Grill w ogrodzie to najlepszy w Polsce sposób spędzania wolnego czasu. To przede wszystkim znakomita możliwość porozmawiania z bliskimi, zjedzenia aromatycznych szaszłyków i innych dań. Sprawdźmy więc, jakiego rodzaju grill ogrodowy jest najlepszy do stworzenia przepysznych posiłków.

Wybierz najlepszy grill ogrodowy

Wyróżniamy grille ogrodowe stałe oraz mobilne. Zwłaszcza ta ostatnia kategoria cieszy się ogromną popularnością pośród polskich grillowiczów, ponieważ wspaniale pasuje do niedużej przestrzeni na podwórku. Wśród przenośnych grilli ogrodowych wymienić można sprzęty zarówno na węgiel, elektryczne, jak i na gaz. Ogrodowe grille żeliwne są niewątpliwie najchętniej wyszukiwanymi w sklepach i w autoryzowanych salonach sprzedaży. Wyprodukowane z wysokiej jakości stali, wyposażone w pojemnik na popiół – w sklepach znajdziemy je zwykle w umiarkowanych cenach. Dania grilluje się na nich błyskawicznie, a czas pieczenia możemy kontrolować dzięki użytecznemu termometrowi. Pasjonaci grillowania uwielbiają grille na węgiel, ponieważ nadają potrawom niepowtarzalny smak, jednakże wymagają od kucharza doświadczenia, aby przygotowane na nich mięsa i warzywa nie były za bardzo zwęglone, a zatem, aby były zdrowe.

Grill ogrodowy gaz albo elektryczny

Coraz większe powodzenie zyskują także grille na butlę gazową, które są zdecydowanie prostsze pod względem obsługi. Do grilla tego rodzaju nie ma potrzeby kupować węgla ani martwić się o pilnowanie żaru. Wszystko, co musimy zrobić, to ułożyć karkówkę na kratce, a następnie przekręcić kurek. Plusem modelu grilla na gaz jest na pewno to, że prościej można go wyczyścić, ponieważ w czasie pieczenia dań nie pojawia się popiół. Podobna cechę ma grill elektryczny, który do przygotowania chrupiącego mięsa wymaga wyłącznie przyłączenia go do prądu. Bez względu na to wariant urządzenia chcemy nabyć, należy szukać go w autoryzowanym salonie sprzedaży, w którym poza grillami cenionych marek, otrzymamy także kompleksowe doradztwo ze strony obsługi.