Szybka kawa wysokiej jakości – kapsułki do ekspresu

Chcesz kupić kapsułki kawy do ekspresu? Kliknij tutaj.

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez kubka ciepłej, smakowitej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy dobrej kawie spotykamy się także z przyjaciółmi, podjadając desery galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach na świecie. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale nadal pijemy go najczęściej w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Ponieważ tak jest szybko oraz wygodnie.

Kapsułki z kawą równie dobra jak w kafejce

Gdy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich gatunków bądź fantazyjnie sporządzoną wybieramy się na ogół do kawiarni, gdyż niewielu z nas ma umiejętności pozwalające na przygotowanie rozmaitych napojów kawowych. Nie umiemy dobrać właściwej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, w związku z tym nie wiemy jak zamienić espresso w perfekcyjne macchiato, latte czy cappuccino. Dlatego wzięta od dekad, a w Polsce faktycznie dopiero w kilku ostatnich latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przygotować w kilka minut w niedużych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki do ekspresu? W zasadzie dlatego, iż mając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest bezbłędnie odmierzona ilość kawy, aromatów i ewentualnych dodatków, a naszym zadaniem jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu należytej ilości wody, podstawienie filiżanki bądź kubka o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkunastu sekund, aż sprzęt wypełni całą robotę za nas.

Kapsułki z kawą – dobra kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kapsułki nie są drogie – małe modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200 zł. Same kapsułki do kawy to też nie jest znaczny wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. macchiato można przygotować w domu za niecałe 1,20 zł. Cena waha się naturalnie zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z tożsamym napojem podawanym w kawiarni, jest to na ogół ok 10%-15% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest z pewnością ich znaczną zaletą. Konsumenci jednakże zastanawiają się nierzadko czy posiadając ekspres jakiejś firmy nie zostaną ograniczeni do zakupu kapsułek tylko od jednego producenta. To bezpodstawne obawy. W tej chwili do wszystkich wziętych systemów, m.in. Nescafe Dolce Gusto, Tchibo Cafissimo czy Nespresso można kupić kompatybilne kapsułki.

Dane teleadresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]