Stoliki kawowe pełnią nie tylko funkcje praktyczne

Odpowiedni stolik kawowy powinien być funkcjonalny oraz komfortowy w użyciu. Należy także pamiętać, że stanowi on interesujący detal wystroju wnętrza. Zależnie od naszych wymagań możemy przebierać wśród kilku typów stolików. Który jednak będzie najodpowiedniejszy?

Jak znaleźć stosowny stolik kawowy do salonu?

Podczas zakupów stolika powinno się rozważyć kilka kwestii. W jakim stylu zaaranżowana jest przestrzeń pokoju dziennego? Czy każdego dnia pijemy kawę w tym samym miejscu? Czy w czasie picia kawy lubimy poczytać książki bądź czasopisma? Odpowiedzenie sobie uprzednio na te pytania może pomóc nam w dopasowaniu stolika do naszych wymogów.

Typy stolików kawowych

Dla osób, które lubią optymalne rozwiązania rekomendowane są stoliki kawowe z dodatkową półką. Z takim meblem możemy nie tylko efektywnie wykorzystać niewielką powierzchnię pomieszczenia, ale także łatwiej podtrzymać w nim czystość. Warto rozważyć też zakup stolika ze zsuwanym blatem.

W przypadku niedużej powierzchni do wykorzystania, można rozważyć zakup stolika z okrągłym blatem, który zajmuje mniej miejsca niż te prostokątne. Sprytnym rozwiązaniem są stoliki z blatem w kształcie tacy, które są nie tylko wygodne, ale i pięknie się prezentują.

Popularnością mogą poszczycić się także stoliki modułowe, które są skonstruowane tak, aby wsuwać jeden pod drugi. Oprócz tego stoliki o kształcie plastra miodu można bez ograniczeń układać z dowolną liczbą elementów. Natomiast osobom, które często pijają kawę w dużym towarzystwie, zaleca się ławy lub stoliki z dodatkową opcją rozłożenia.

Praktyczne porady

1. Stolik z okrągłym blatem będzie dobrym rozwiązaniem dla osób dbających o bezpieczeństwo dzieci lub zwierząt.
2. Jeżeli cenimy sobie ekologię, to można rozważyć zakup stolika z używanych materiałów, na przykład wykonanego z europalet. Niekonwencjonalną alternatywą jest wykorzystanie drewnianego pnia bądź odnowionego kufra w charakterze stolika do kawy.
3. Stolik do kawy powinien znajdować się na wysokości siedziska, a więc około 45-50 centymetrów. Jeśli planujemy umieścić go z boku sofy, to dla komfortu użytkownika musi sięgać do poziomu podłokietnika.