Różnice pomiędzy LDPE i HDPE – o artykułach foliowych

Sprawdź, gdzie kupić worki do skrzynek euro, wejdź na https://tinyurl.com/yfeoloax.

Folia polietylenowa to surowiec, bez którego nie wyobrażamy sobie dziś życia. Wytwarza się z niej zarówno worki używane w mieszkaniach, jak i produkty foliowe, których używa się między innymi w branży spożywczej.

Z czego wytwarza się worki do skrzynek E2?

Polietylen, innymi słowy polimer etenu, używany jest szeroko w produkcji przemysłowej. Worki na śmieci są bodajże najbardziej rozpowszechnioną jego formą. W ich produkcji stosuje się zarówno polimer etenu o niskiej gęstości (oznaczany skrótem LDPE), jak i polietylen o znacznej gęstości (HDPE). HDPE wyróżnia się lepszą wytrzymałością mechaniczną oraz posiada wyższą temperaturę topnienia, jednakże jest mniej przezroczysty. Z folii HDPE produkuje się między innymi wytrzymałe worki na odpady. Tymczasem LDPE jest transparentny, bezwonny oraz stosunkowo miękki, a tym samym nadzwyczaj elastyczny. Nie jest tak wytrzymały na wysokie temperatury, za to w tych niskich zachowuje swoją giętkość. Jest to przydatne w branży spożywczej, w szczególności tam, w których przechowuje i przewozi się żywność w temperaturze poniżej zera. Na potrzeby przemysłu spożywczego z LDPE wytwarza się worki na mięso E2 dopasowane do pojemników o kilku pojemnościach. Co ważne, takie worki powinny dysponować certyfikatami dopuszczającymi je do styczności z żywnością.

Peleryny dla branży fryzjerskiej oraz inne artykuły foliowe

Z polietylenu wytwarza się też masę innych artykułów dla rozmaitych branż przemysłu. To np. zakrętki, przezroczysta folia pakunkowa, wszelkiego rodzaju pojemniki, a nawet żagle i solidne żyłki. Jest to także surowiec, z którego polski producent odzieży ochronnej, spółka Global Food Hygiene, opracował jednorazowe, przezroczyste i antystatyczne peleryny dla branży fryzjerskiej. Peleryny wytwarzane są w dwóch rozmiarach i w pięciu barwach, a sprzedawane są w postaci poręcznej rolki ze zrywką, którą można umieścić w dozowniku.

Dane teleadresowe:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]