Różnice między bluzami lifestyle i bluzami sportowymi

Znajdź bluzy Hummel.

Każdy kto uprawia sport systematycznie na pewno zauważył, że tylko dobra odzież sportowa pozwala na ćwiczenia w zupełnym komforcie. Wybierając zestaw na treningi, w szczególności tych na świeżym powietrzu, jak jazda na rowerze, biegi na orientację czy gra w tenisa, nie zapominajmy o zakupie bluz sportowych.

Bluzy sportowe – trwałość i bardzo dobre odparowanie potu

Modele bluz z zamkiem błyskawicznym, kapturem oraz bez od dziesięcioleci są już stałym elementem codziennej odzieży. Nie zaskakują nawet w zakładach pracy, gdzie przedtem obowiązywały ścisłe reguły odnośnie ubioru. Bluzy postrzegane są jako ubranie typu casual, ponieważ są wygodne i nie hamują ruchów, a zastosowanie w nich ciepłych materiałów sprawia, że to najlepsze odzienie wierzchnie na późną wiosnę i wczesną jesień. Bluzy sportowe, chociaż mają dość podobny krój, nieco różnią się od bluz casual. Te ostatnie najczęściej wytwarzane są ze stuprocentowej bawełny czy też bawełny z drobnym dodatkiem np. elastyny. Bluzy sportowe z kolei nieraz wykonane są tylko z poliestru. Jest to niezwykle odporny na uszkodzenia materiał, który nie rozciąga się zbyt szybko i wolniej się przecierać. Dlatego też jest znakomity do produkcji strojów sportowych, które muszą być wytrzymałe na ogromne przeciążenia działające na nie podczas energicznego treningu. Co więcej poliester skutecznie odparowuje wilgoć, dzięki czemu trenujący nie spędza kilku godzin w zawilgoconych od potu ubraniach.

Bluzy sportowe kupuj w sklepach sportowych oficjalnych hurtowników

Kupujmy przede wszystkim odzież najlepszych marek. Istotnie, musimy wtedy być gotowym na wyższy koszt zakupu takiej bluzy, niemniej jednak w zamian dostajemy produkt o wysokiej jakości z dobrych tkanin, który z pewnością będziemy używać dłużej. Jeśli jakiś rodzaj bluzy sportowej ma konkretne zastosowanie, nie warto zastępować jej bardziej uniwersalną odzieżą, np. bluzy bramkarskie posiadają posiłkowe protektory na łokciach chroniące zawodnika w trakcie parad, a bluzy dla biegaczy mają wysoki kołnierz, który chroni przed podmuchami wiatru. Żeby nie mieć wątpliwości, że kupujemy oryginalną odzież, róbmy zakupy w sklepach firmowych lub prowadzonych przez autoryzowanych dystrybutorów, które oferują okazały asortyment bluz sportowych damskich, męskich i dziecięcych.

Dane teleadresowe:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]