Niepowtarzalne ozdoby wnętrz – lampy solne

Zobacz, gdzie nabyć lampę solną

Drobne ozdoby z kamienia i innych minerałów od dziesięcioleci zajmują miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z rozlicznych wycieczek po świecie, a czasami kupujemy pod wpływem impulsu, bo harmonizują ze stylem, w jakim zaprojektowane jest mieszkanie. Z rzadka jakkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – przeważnie to po prostu dekoracje. Minerałem, którego można jednak użyć do produkcji obiektów stosowanych każdego dnia, jest sól kamienna. Produkuje się z niej przeważnie lampy, ale też inne przybory.

Lampy solne są niepowtarzalne

Lampy solne są estetyczne i bez problemu można je dopasować do aranżacji pomieszczenia, bo są sprzedawane w 3 kolorach (białym, różowym, szarym) i w licznych ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, bowiem nie ma kamieni o identycznej siatce krystalizacji i kształtach. Nadzwyczaj popularne są lampy solne, których klosze charakteryzują się chropowatą, nie obrobioną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rękodzielnicy zajmujący się sporządzaniem owych lamp, nadają im rozmaite kształty, na przykład piramidy bądź sześcianu.

Lampa solna – przy niej łatwiej się uspokoisz

Powszechnie sądzi się, iż lampy solne mają korzystny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im z reguły zdolność jonizacji powietrza, to znaczy produkowania jonów ujemnych, równoważących te generowane przez otaczająca nas elektronika. Aniony poprawiają jakość powietrza i ułatwiają oddychanie między innymi osobom chorym na na astmę czy alergię. Blask, jaki emitują te lampy, jest uspokajający i subtelny, dlatego zaleca się kupienie ich ludziom cierpiącym na bezsenność lub stres, ponieważ przy nich można szybciej się odstresować. Ale z brył soli nie produkuje się wyłącznie lamp solnych. Produkuje się z nich też pojemniki na biżuterię i estetyczne świeczniki, a większe bloki z soli himalajskiej używa się w aranżacji mieszkań, jak również gastronomii.

Dane teleadresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]