Nie tylko firanki i zasłony – zdecyduj się na shuttersy na okna!

Szukasz shuttersów na okna? Kliknij tu.

Planując aranżację wnętrza, rzadko poświęca się dużo uwagi ozdobie okien. Zazwyczaj wybiera się szablonowe aranżacje, czyli zasłony oraz firanki, które niekiedy łączone są dodatkowo z żaluzjami. Niemniej jednak jest jeszcze inne zdobywające sobie krąg zwolenników rozwiązanie – okiennice ozdobne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Charakterystyka okiennic wewnętrznych typu shutters

Najważniejszym atrybutem shuttersów (bądź też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, iż lamele zamontowane na tego typu okiennicach wewnętrznych poruszają się, wobec tego można ustawiać je w różnych pozycjach, zależnie od kaprysu lokatorów. Producenci wykonują je z drewna, PCV, a także z płyt MDF. Okiennice wewnętrzne shutters instaluje się głównie na oknach, aczkolwiek tak samo dobrze będą wyglądać na drzwiach bądź w szafach. Shuttersy to wprawdzie element okna, który w polskich domach spotyka się wciąż dość rzadko, ale większość na pewno widziała je w telewizji czy w kinie, gdyż te okiennice są często wykorzystywane na terenach z ciepłym klimatem, a więc w Afryce Południowej oraz w Nowej Zelandii.

Dekoracyjne okiennice shutters nadają pomieszczeniom niezwykle ciekawy wygląd

Shuttersy to ozdobne okiennice które nie tylko doskonale wyglądają, ale mają też praktyczne zastosowanie. Z ich sprawą można w pasywny sposób kontrolować użycie padającego światła: w gorące miesiące powstrzymywać nagrzewanie się pomieszczeń, a zimą – utrzymać ciepło na dłużej. Shuttersy pasują do rozmaitych stylów aranżacyjnych i nie ma zwykle przeszkód, żeby założyć je na większości okien. Wykonuje i montuje się je na zamówienie, co przyczynia się do tego, iż są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem niż na przykład rolety. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom bardzo ciekawy wygląd, w wyniku czego wpływają na podniesienie wartości posesji. Trzeba także zaznaczyć, że okiennice wewnętrzne shutters są regulowane bez stosowania sznurów, co rodzice małych dzieci czy właściciele zwierzaków, które przerwać sterczące linki, uznają zapewne za sporą zaletę.

Dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]