Listwa podłogowa – wykończenie paneli i ochrona ścian

Chcesz zamówić listwy drewniane? Wejdź na www.balticwood.pl/oferta/listwy

Wydają się niewiele wnoszącym elementem, jednakże ich stylistyka ma duży wpływ na wystrój pomieszczenia. Listwy podłogowe, bowiem o nich właśnie mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale również umożliwiają schludne przeciągnięcie kabli oraz zabezpieczają dolne partie ściany przed uszkodzeniem i pobrudzeniem, co jest ważne zwłaszcza w pomieszczeniach, w których poruszamy się w butach. To z pewnością wystarczający powód, aby nie lekceważyć ich wyboru i dokładnie przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z MDF bądź PVC

Drewno to materiał wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie podkreśla charakter mieszkania i świetnie współgra z eleganckimi meblami bądź dodatkami – zwłaszcza, jeśli mówimy o listwach drewnianych z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla użytkowników z ograniczonym budżetem dobrym wyborem będą z kolei listwy podłogowe wykonane z PVC albo MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu rekomenduje się zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, również i one mogą być wyprodukowane zarówno z różnych tworzyw, jak i z drewna. Współczesne listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – zwykle w odcieniach szarości, bieli lub beżu, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć też nietypowy kolor, pod warunkiem, że nabędziemy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Dane teleadresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]