kaski do jazdy konnej, kaski jeździeckie, toczki do jazdy konnej

Kaski i toczki jeździeckie – bezpieczeństwo przede wszystkim

Jeździectwo jest jedną z tych dziedzin sportu, gdzie ryzyko upadków jest wyjątkowo duże. A te, z uwagi sporą prędkość oraz wysokość, mogą być naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia podatna jest szczególnie głowa dżokeja, która obligatoryjnie musi być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla entuzjastów jeździectwa dostępne są 2 typy ochrony na głowę – toczki oraz kaski jeździeckie. Które z nich jednak dają lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych akcesoriów?

Kask czy toczek jeździecki? Co lepsze?

Pierwszym jeździeckim nakryciem głowy była prosta, myśliwska czapka. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest najczęściej wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie daje jednak tak solidnej protekcji jak kask, przez co polecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, stosowany przez wyczynowców, który ma certyfikaty stosownych organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask do jazdy konnej

Najważniejszą kwestią przy wyborze kasków jeździeckich jest bezpieczeństwo. Kask winien dysponować stosownymi certyfikatami, jak również być idealnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca bądź umożliwiać regulację rozmiaru. Do kasku warto dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego przewożenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Nabywając kask nie powinno się także iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszej miejscowości nie wypatrzyliśmy pasującego nam modelu, można kupić go w sklepie internetowym.

Dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]