Jakie są różnice pomiędzy rodzajami kontenerów na odpady

Dowiedz się więcej o kontenerach KP.

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów na odpady. Te najpopularniejsze sprawdzają się jako kontener na złom lub gruz, jak również przy składowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednakże mnóstwo typów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one odmienną budową i dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Jakie substancje można przechowywać w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym charakteryzują się konkretne modele?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery powinny być przystosowane do rodzaju przechowywanych i przewożonych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak zdemontowane elementy okien i drzwi, zniszczone płytki ceramiczne lub parkietowe, jak również złom, gruz – zazwyczaj służy do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno czy też wytwarzających granulaty z tworzyw sztucznych najlepiej sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do składowania odpadów w płynnych lub półpłynnych odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

W przypadku ładunków o znacznych rozmiarach niebędących odpadami lub potrzebujących selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (prawie identycznie jak przy firance) możliwy jest ekspresowy rozładunek kontenera. Tego typu kontenery produkowane są przede wszystkim dla magazynów oraz firm transportowych.

Dane teleadresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]