Alternatywa dla rolet i żaluzji – zamontuj shuttersy w salonie i w sypialni

Na skyshutters.pl znajdziesz realizacje z wykorzystaniem shuttersów w salonie.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, tzw. szatersy (shutters), kojarzą się zazwyczaj z wystrojem pomieszczeń w stylu afrykańskim lub południowoamerykańskim. Jednakże ten moduł osłony okiennic można zastosować także w europejskich domach – jest to niezwykle trwałe, a jednocześnie rewelacyjnie wyglądające rozwiązanie, które w szeregu przypadków sprawdzi się lepiej niż popularne w tym momencie rolety.

Shuttersy w salonie – kontrola ilości światła wnikającego do pokoju

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie bądź w pokoju gościnnym, wypełniają podwójną funkcję – dekoracyjną i praktyczną. Shuttersy wyraźnie zwiększają walory estetyczne salonu. Ich lamele są masywniejsze, dzięki czemu pięknie prezentują się na większości okien. Kwestia estetyki jest istotna, gdyż to w salonie przyjmuje się gości oraz spędza się w nim po kilkanaście godzin w trakcie dnia. W związku z tym trzeba zatroszczyć się, by ten pokój nie tylko efektowny, ale równocześnie wygodny. Dowolność ustawienia kąta ułożenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości światła przenikającego do wnętrza, co pozwala np. na przyjemne jego ściemnienie, gdy staramy się wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub całkowite jego zaciemnienie, jeśli chcemy obejrzeć film.

Shuttersy w sypialni – świetna osłona przed hałasem

Opcja regulacji dostępu promieni słonecznych do pokoju jest z pewnością najważniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednakże też z innej przyczyny – dzięki nim da się skutecznie korygować temperaturę sypialni, która w znacznej mierze oddziałuje na nasz spokojny sen. Przy pomocy okiennic wewnętrznych latem łatwiej jest zachować chłód w sypialni, z kolei w trakcie zimy o wiele dłużej utrzymamy w niej ciepło. Ponadto okiennice typu shutters skuteczniej chronią przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to również wspaniałe rozwiązanie dla osób cierpiących na alergie. Zbiera się na nich mniej kurzu aniżeli w fałdkach firan, a ich pielęgnacja jest wyjątkowo prosta i trwa w zasadzie kilka minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy rewelacyjnie będą prezentować się też w kuchni, w pokoju dziecięcym czy w łazience.

Dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]