Podłogi drewniane – porady dotyczące montażu paneli

Jeśli potrzebujesz paneli podłogowych drewnianych, kliknij tu.

Panele podłogowe wyglądem prawie nie różnią się od posadzki z drewna, a kupisz je znacznie taniej. Atrakcyjne ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje dosłownie parę chwil, a wszyscy poradzimy sobie z tym zadaniem bez pomocy profesjonalistów. Jak więc układać panele podłogowe?

Przygotuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie znoszą wody – dopuszczalna zawartość wody w wylewce to 3%. Nie możesz zapominać także o odpowiedniej izolacji – doskonale nada się do tego folia paroizolacyjna o grubości przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna kamienna. Po ich kupieniu nie wyjmuj paneli z opakowania – powinieneś odstawić je na dwie doby, aż dobrze wyschną. Panele i narzędzia gotowe?

Najważniejsze reguły układania paneli podłogowych

Rozpoczynając montaż paneli, nie zapominaj o jednym – panele podłogowe powinieneś montować startując z rogu pomieszczenia. Bezpośrednio rozpakowaniu, dokładnie obejrzyj je i znajdź ewentualne uszkodzenia, bowiem później producent ma prawo nie uznać reklamacji. Zadbaj też o temperaturę podłoża – absolutnie minimum wynosi 15 stopni Celsjusza. Układaj je prostopadle do okna, a w niezbyt szerokich pokojach – w ten sposób, by dłuższa krawędź była równoległa do dłuższej fasady. Z połączeniem paneli, dzięki prostemu systemowi montażowemu, nie powinieneś mieć najmniejszych trudności.

Pamiętaj o szczelinach przy ścianach

Wyprodukowane z surowców drewnopochodnych, panele podłogowe zmieniają swój rozmiar w zależności od zmian temperatury w domu. Musisz więc zapewnić im dylatacje o szerokości przynajmniej dziesięciu milimetrów – do ich zamaskowania świetnie nadają się listwy podłogowe.

Dane teleadresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]