Terapia laserem wysokoenergetycznym – stymulacja mięśni i blokada bólu

Jeśli szukasz lasera wysokoenergetycznego, zobacz tutaj.

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika, która wykorzystuje silnie zogniskowaną wiązkę podczerwieni. Po przystawieniu do skóry chorego specjalnej sondy połączonej z aparatem, dociera ona wgłąb tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś blokuje receptory bólowe i pobudza zakończenia nerwowe. To przekłada się na zmniejszenie odczuwania bólu, jak również usprawnia krążenie, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nie dziwi więc, że ta metoda leczenia jest szeroko stosowana.

Laser wysokoenergetyczny – gdzie go wykorzystujemy?

Laser wysokoenergetyczny może być wykorzystany do leczenia niemal każdej części ciała. Częstokroć jest wykorzystywany przez ekipy opiekujące się sportowcami – świetnie nada się jako środek zmniejszający uczucie bólu po treningach oraz leczący skutki kontuzji takie jak: naderwania ścięgien, skręcenia stawów czy achillodynia. Poza medycyną sportową, laser wysokoenergetyczny jest również używany m.in. w leczeniu zapalenia stawów, dyskopatii szyjnej, lumbago oraz rozmaitego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być też pomocny w gabinetach kosmetycznych, dermatologicznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – sondy prysznicowe i skanerowe

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są emitowane przez specjalistyczne aparaty. Do tego typu urządzeń podłącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mogą mieć różnorodną budowę i, w rezultacie tego, odmienny sposób emisji lasera. Rozróżnia się m.in. sondy punktowe, prysznicowe, a także skanerowe, które emitują światło ze spektrum czerwonego lub podczerwone.

Dane teleadresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]