Presoterapia w domu – o aparatach do drenażu limfatycznego

Jeśli potrzebujesz sprzętu do drenażu limfatycznego, zobacz tu.

Presoterapia to zabieg, którego celem jest poprawa cyrkulacji chłonki w organizmie. Masaż ręczny opracowano w Danii w trzecim dziesięcioleciu XX wieku – to zestaw przeróżnych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów pompujących oraz okrężnych, których siłę i częstotliwość terapeuta dopasowuje za każdym razem do kondycji zdrowotnej pacjenta oraz miejsca ucisku.

Urządzenie do drenażu limfatycznego – pobudzenie cyrkulacji limfy

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci coraz częściej wykorzystują maszyny do drenażu limfatycznego symulujące masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy podzielone na komory, które wsuwa się na obrzękłe nogi albo ramiona. Poprzez wtłoczenie powietrza w poszczególne przegrody rękaw uciska kończynę, stymulując w ten sposób krążenie limfy. Jest sporo powodów do zastosowania zabiegu presoterapii. To między innymi zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, jak również obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii czy też tarczycy) obrzęki bądź powstałe w wyniku urazów. Korzysta się z niego też w zabiegach estetycznych – jako pomoc w niwelowaniu “skórki pomarańczowej” oraz wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia jest również na co dzień wykorzystywana wśród sportowców, przede wszystkim jako element regeneracji po zwiększonym wysiłku.

CarePump – aparaty do presoterapii do użytku domowego

Wiele opcji wykorzystania aparatów do presoterapii przysłużyło się pozytywnie do rozwoju tego sprzętu. Dziś osoby cyklicznie korzystające z tej metody terapii mogą wykonać zabieg w mieszkaniu, dzięki nowoczesnym urządzeniom Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Urządzenia do presoterapii do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry podobne do sprzętu stosowanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu oznacza liczbę komór mieszczących się w mankietach – im więcej przegródek, tym skuteczniejszy jest masaż. Aparaty CarePump są kompaktowe oraz nie są ciężkie, dlatego bez przeszkód można wziąć je na wyjazd, np. na zagraniczne zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być koniecznie skonsultowane z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym na własną rękę, ponieważ występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to m.in. choroby bakteryjne oraz wirusowe i zakrzepica, które należy uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]