Oczyszczacze powietrza – dowiedz się jak działają?

Mieszkańcy miast powoli przekonują się, jak ważna dla zdrowia i samopoczucia jest czystość powietrza. Wraz z nim wdychamy wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i alergeny: roztocza, spaliny samochodów, pyłki kwiatów, sadzę czy drobnoustroje i wirusy. Jak zatem zadbać o oczyszczanie powietrza w domu lub biurze?

Oczyszczacz powietrza – jak wiele zanieczyszczeń wyeliminuje?

Dzisiaj najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest kupienie do domu oczyszczacza powietrza. Takie urządzenie poradzi sobie zarówno z kurzami, jak i z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi. Skuteczność oczyszczaczy powietrza ocenia się definiując minimalną wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która będzie zatrzymana w ich filtrze. Urządzenia o znacznej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, zatrzymują praktycznie wszystkie zanieczyszczenia o wielkości 0,3 mikrometra. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem jest znacznie efektywniejsze.

Airdog a pozostałe oczyszczacze powietrza

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która umożliwia maksymalny poziom filtracji. Zatrzymują one nawet cząstki o wielkości 0,0145 mikrometrów, co pozwala pozbyć się pyły zawieszone PM10 i PM2.5, sadzę czy dym tytoniowy. Urządzenie Airdog X5 efektywnie i w mgnieniu oka zatrzymuje także wirusa grypy, co zaświadczają wykonane testy. Przewagą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, przyczyniająca się do obniżenia kosztów eksploatacji. Nie ma potrzeby okresowej wymiany jednorazowych, papierowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można opłukać, natomiast jonizator plazmowy po prostu wyczyścić suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza działają cicho, są energooszczędne oraz łatwe w obsłudze.