Mikropigmentacja brody – czym jest zabieg uzupełniania zarostu?

Solidna porcja wiedzy o pigmentacja brody. Zobacz koniecznie!

Broda od zawsze zestawiana była z męskością, a jej wygląd wiele mówi o jej właścicielu. Hodowanie gęstej brody znowu jest popularne po licznych latach popularyzowania gładkiej skóry jako kanonu estetycznego u mężczyzn. To powoduje, iż dla wielu mężczyzn problemy z zapuszczeniem zarostu mogą być przyczyną niebagatelnych kompleksów. Można spróbować je zwalczyć między innymi za sprawą zabiegu mikropigmentacji zarostu.

Przyczyny wypadania włosów na twarzy

Tak jak wszystkie powierzchnie ciała również skóra twarzy narażona jest na wypadanie włosów. Zarost silnie przerzedzony lub z zauważalnymi plackowatymi punktami bez owłosienia wygląda mało estetycznie i może skutkować utratą pewności siebie. Zazwyczaj rzadka broda to jedynie pokłosie cyklu osłabiania się włosów i obniżenia się poziomu testosteronu w organizmie, co jest normalnym następstwem upływu lat. Jednak obniżenie się poziomu hormonów androgennych często następuje niespodziewanie też u młodszych panów, co kończy się między innymi łysiejącą brodą. Nagłe wypadanie włosów to też częstokroć następstwo ich nieodpowiedniej pielęgnacji – nieumiejętne użycie kosmetyków bądź akcesoriów. Na utrzymanie włosów w zdrowej kondycji silny wpływ ma odżywianie, z tego powodu mężczyźni powinni stosować dietę obfitą między innymi w witaminy z grupy B, witaminę A i K2, jak również magnez, cynk oraz wapń. Napięcie też przeszkadza w zapuszczeniu bujnej brody – włoski wypadają samoistnie, a nierzadko są brutalnie wyskubywane w stresowych sytuacjach.

Uzupełnianie zarostu nieorganicznym pigmentem jako alternatywa dla przeszczepu włosów

Całkowite zgolenie zarostu jest najprostszą metodą na zatuszowanie problemów z jego zapuszczeniem. Lecz nie każdy czuje się komfortowo bez zarostu lub chce go nosić, gdyż jest przekonany, iż to koryguje rysy twarzy i nadaje im charakteru. Można zdecydować się transplantacje mieszków włosowych, jednakże taki zabieg to często koszt sięgający co najmniej kilku tysięcy złotych. Alternatywą jest zabieg mikropigmentacji zarostu polegający na jego uzupełnieniu dzięki wprowadzeniu w płytkie warstwy skóry specjalnego barwnika. “Wytatuowane” kropeczki z pigmentu imitują delikatnie odrośnięte włosy, a odróżnienie detali dodanych od prawdziwego zarostu jest możliwe zwykle po dotknięciu brody. Mikropigmentacja brody tuszuje obszary skóry dotknięte łysieniem plackowatym czy całkowitym, pozwala optycznie zagęścić przerzedzone owłosienie, a także umożliwia korektę linii zarostu. Powinno się jednakże mieć świadomość, że efekty mikropigmentacji nie utrzymują się na stałe i utrzymują się średnio 12 miesięcy.

Dane teleadresowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]