Masz wadę wzroku? Skonsultuj się z optometrystą

Poszerz swoją wiedzę o korygowaniu wad wzroku.

Zdrowe oczy to gwarancja wysokiego komfortu życia. W klinice okulistycznej można skorygować problematyczne i częstokroć niebezpieczne dla zdrowia choroby oczu. Kto powinien zgłosić się na zabieg korygowania wad wzroku?

Korekcja wad wzroku – zabieg bezpieczny i nieinwazyjny

Nie tak dawno temu korekta wzroku ograniczała się do noszenia soczewek kontaktowych ewentualnie okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednakże nowoczesne metody korekty umożliwiające leczenie starczowzroczności, krótkowzroczności, nadwzroczności, jak również szeregu innych chorób. Ogromnie popularna stała się laserowa operacja wzroku charakteryzująca się ogromną efektywnością. Taka korekta wzroku jest zabiegiem bezpiecznym oraz nieinwazyjnym, a pacjent szybko powraca do regularnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w klinice okulistycznej, gdzie pracuje biegła kadra lekarzy, specjalizujących się w nowoczesnych metodach leczenia. Biegły optometrysta pomoże postawić diagnozę, dobrać stosowną procedurę leczenia i usunąć wadę wzroku. Specjaliści działający w klinice okulistycznej dysponują najnowszymi aparatami diagnostycznymi, tym samym mogą wykryć nawet rzadkie dolegliwości oczu.

Klinika okulistyczna – nie tylko korekta wzroku

Kliniki okulistyczne podejmują się także terapią innych chorób, np. stożka rogówki. Nowoczesne techniki jego leczenia polegają m.in. na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych bądź kształtowaniu rogówki przy pomocy procedury Topoguided. Prócz tego okuliści dokonują pomiaru ciśnienia oka, będący procedurą przydatną w wykrywaniu jaskry, zapalenia gałki ocznej, a także pozostałych uciążliwych schorzeń. W klinice okulistycznej wykonuje się też mapy rogówki – jest to niezbędne przed zabiegami laserowymi, na przykład operacją katarakty. Korekcja wad wzroku to oczywiście nie wszystko – specjaliści okuliści poradzić sobie także z innymi dolegliwościami, takimi jak pozbyciem się kaszaków lub ciał obcych z gałki ocznej.

Dane teleadresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]