Łagodzenie bólu i regeneracja tkanek – działanie aparatu do magnetoterapii

Uzyskaj więcej informacji o magnetoterapia sprzęt.

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii koncentrującym się na działaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej, nieprzekraczającej 100 mHz, częstotliwości, a także indukcji w granicach 0,1-10 megatesli. Magnetoterapii przypisuje się wielorakie działanie, aczkolwiek wielu jej cech nie udało się dotąd potwierdzić w testach klinicznych. Całkowitą pewność co do efektywności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli chodzi o przyspieszenie odnowy tkanek oraz działanie przeciwbólowe przy zabiegach ortopedycznych, jak np. wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Ponadto magnetoterapia pomaga również w stanach zapalnych, redukuje ilość wolnych rodników, zmniejsza obrzęki i poprawia krążenie.

Działanie aparatu do magnetoterapii

Urządzenia do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o danej indukcji i częstotliwości, które w następnej kolejności jest przekazywane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio leczonych części ciała pacjenta. Najnowocześniejsze aparaty do magnetoterapii pozwalają na użycie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala przeprowadzić większą ilość zabiegów i znacznie usprawnia pracę placówek medycznych.

Gdzie wykorzystuje się aparaty do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii to ważny element ekwipunku gabinetów fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Ze względu na duże rozmiary i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, zwykle jest to sprzęt stacjonarny o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Warto jednak podkreślić, że w sprzedaży znajdziemy także modele przenośne, znakomicie sprawdzające się w pracy z pacjentami w miejscu ich zamieszkania. Urządzenia te mają aplikatory w formie pasów lub dysków.

Dane teleadresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]