Jak znaleźć dobrego dentystę?

Dowiedz się więcej o pracy dentysty w Krakowie na www.dentocentrum.pl.

Bolący ząb to niezmiernie uciążliwe odczucie. Dlatego też stomatolog jest przeważnie jedynym lekarzem specjalistą, u którego większość z nas stawia się na kontrolę w miarę regularnie. Ale jak wybrać dobrego dentystę?

Szukaj dentysty w okolicy

Mieszkańcy miast i większych miejscowości bez problemu odnajdą w pobliżu swojego miejsca zamieszkania jakiś gabinet stomatologiczny, bowiem jest to jedna z najbardziej rozpowszechnionych usług medycznych oferujących prywatne leczenie i profilaktykę. Na co należy zwrócić uwagę przy doborze specjalisty, któremu zdecydujemy się oddać pod opiekę nasze zęby? Najlepiej, gdy gabinet stomatologiczny mieści się nieopodal mieszkania pacjenta, żeby w razie nieoczekiwanej sytuacji (przenikliwego bólu, ułamania zęba lub wypadnięcia plomby) nie tracić cennego czasu na dotarcie do specjalisty. Terminy przyjmowania pacjentów też są istotne – gdy w dni powszednie gabinet działa co najmniej do godz. 20:00, pacjent bez przeszkód umówi się na zabieg bez potrzeby wzięcia urlopu w miejscu zatrudnienia. Powinno się też spojrzeć na szerokość usług świadczonych przez gabinet stomatologiczny i specjalizacji, którymi szczycą się jego dentyści. Im bogatsza oferta, tym większe prawdopodobieństwo, że niezależnie od od złożoności problemu z jakim chory przyjdzie do gabinetu, zostanie on kompleksowo zaopiekowany bez potrzeby odsyłania go do kolejnych klinik. Nie lekceważmy także opinii wcześniejszych pacjentów danego stomatologa – jeżeli są one pozytywne odnośnie świadczonych przez specjalistę usług, bez obaw można umówić się na konsultację.

Kadra gabinetu stomatologicznego powinna cały czas zdobywać nową wiedzę

Medycyna to prężnie rozwijający się sektor nauki, a więc również gabinety stomatologiczne powinny podążać za duchem postępu. Wybierzcie w związku z tym taki gabinet stomatologiczny, którego załoga bezustannie się szkoli, żeby być na bieżąco z nowoczesnymi technikami. Jednak samo zdobywanie wiedzy to za mało – za nią musi iść dodatkowo wykorzystanie przez dentystę najnowocześniejszych komponentów, aparatury oraz instrumentów. Po roku 2020 kolejnym ważnym aspektem konsultacji u dentysty jest także sprawa bezpieczeństwa i higieny, stąd przed pojawieniem się w gabinecie stomatologicznym należy dowiedzieć się czy respektuje on rygorystyczne zasady dezynfekcji, które chronią tak pacjenta, jak i kadrę medyczną.

Dane teleadresowe:
DentoCentrum
ul. Krowoderskich Zuchów 22
31-272 Kraków

Mob.: +48 600 347 147
E-mail: [email protected]