Implanty zębów alternatywą dla protez

Niegdyś osoby, które z różnych powodów ”zgubiły” uzębienie, zmuszone były do tego, żeby używać protez. Nie było to niestety trafione wyjście, gdyż protezy potrzebują czasochłonnej pielęgnacji, zaś ich zakładanie nie jest bardzo komfortowe. Z tego powodu tak sporym zainteresowaniem cieszą się implanty, które okazują się znacznie wygodniejsze, lecz też mają wiele innych plusów. Implantologia bowiem umożliwia wypracowanie trwałych rezultatów, ograniczając do zera prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Dobrze zatem powiedzieć kilka zdań na temat tego, jak wygląda operacja wszczepienia implantów zębów, jakie rodzaje są stosowane przez dentystów implantologów oraz jak znaleźć specjalistę, który wykona dla nas implanty zębów.

Nowoczesne techniki implantologii

Współcześnie implantologia stosuje dwa typy implantów – najpopularniejsze o długości 10 mm i trochę krótsze, a więc 6 mm. Implant wykonany ze specjalnego rodzaju tytanu jest wkręcany w dziąśle pacjenta, a układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia zaś umożliwia duże skrócenie okresu leczenia – chory nie notuje żadnych dolegliwości już po 90 dniach. Do tego czasu powinien wykorzystywać chłodne okłady, zaś bezpośrednio po operacji – unikać napojów alkoholowych, gorących potraw oraz palenia tytoniu. Istotne jest też stosowanie odpowiednich preparatów, które zmniejszają ból oraz obrzęk.

Efektywna i bezpieczna implantologia

Implantologia ma duży wpływ na komfort życia chorych – z tego powodu tak ważne okazuje się to, by wybrać właściwego lekarza. Jak jednak ustrzec się przykrych niespodzianek i problemów zdrowotnych? Dobrze postąpimy powierzając wykonanie implantów zębowych dentyście ze sporym doświadczeniem i korzystnymi recenzjami od wcześniejszych klientów. Jak je wyszukać? Przede wszystkim w sieci. Po wpisaniu w Google lokalizacji gabinetu stomatologicznego z pewnością trafimy na istotne wskazówki.