Czym różnią się od siebie metody laserowej korekcji wad wzroku?

Więcej o femtoLasik Kraków.

Korekcja laserowa wzroku to w tej chwili najbardziej popularna forma korekty astygmatyzmu, myopii, hyperopii i presbiopii, jednakże mało pacjentów wie, że zabiegi te są wykonywane przy użyciu różnorodnych technik.

Zabieg FemtoLASIK – bezbolesna, bezpieczna, a zarazem bezinwazyjna metoda korekty wzroku

FemtoLASIK (popularnie zwany również All-Laser-LASIK) to w pełni bezpieczna, bezbolesna, a jednocześnie, a zarazem bezinwazyjna metoda korekty takich wad jak astygmatyzm (do 6 dioptrii), miopia (do -10 dioptrii), nadwzroczność (do +4 dioptrii) i w indywidualnych przypadkach starczowzroczność. Sam zabieg nie trwa długo – biegły lekarz optometrysta potrafi zakończyć go w kwadrans. Atutem tego zabiegu jest to, iż pacjentom dość szybko wraca ostrość widzenia – praktycznie w przeciągu dnia od zabiegu może podjąć na nowo swoje codzienne zadania. Zabieg przeprowadza się w 2 fazach i przeciwnie do metody LASIK, tutaj rogówka nie jest nacinana przy pomocy mikrokeratomu. W metodzie FemtoLASIK najpierw za pomocą lasera femtosekundowego odseparowuje się płat rogówki o grubości ok 0,1 mm, a w kolejnym etapie ma miejsce formowanie rogówki z zastosowaniem lasera excimerowego.

FemtoLASIK Topoguided jest z kolei pewnym wariantem metody FemtoLASIK, gdzie działanie lasera excimerowego jest indywidualne dla każdego pacjenta. Przed rozpoczęciem zabiegu tworzy się mapę rogówki i na jej bazie rozplanowuje się wszystkie ruchy wiązki lasera. Ten typ zabiegu wykonuje się u osób z nadwzrocznością i astygmatyzmem, których układ optyczny charakteryzuje się nietypowym kształtem.

Zabiegi LASEK oraz EBK

Nie tak popularne sposoby korekcji wad wzroku to m.in.:
EBK, w którym po znieczuleniu gałki ocznej z rogówki zdejmuje się nabłonek (odbudowuje się on potem samoistnie), a następnie modeluje się rogówkę przy pomocy lasera excimerowego. EBK zwana jest zabiegiem powierzchniowym, bowiem nie dochodzi do ingerencji w głębsze warstwy rogówki. EBK można jednak wykorzystać wyłącznie do korekcji niedużych wad wzroku.
LASEK – przeprowadzany jest u pacjentów, u których z przeróżnych powodów nie jest rekomendowane użycie metody FemtoLASIK. W tej metodzie korekcji wzroku płatek nabłonka rogówki usuwany jest nie wiązką laserową, a alkoholem.

Dane teleadresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]