ABC zdrowia wzroku – zabiegi 2RT

Kliknij tutaj jeśli jesteś zainteresowany laserem 2RT.

AMD, czyli zwyrodnienie plamki żółtej, to wada wzroku, która rozwija się u osób w starszym wieku i kategorycznie obniża jakość widzenia. W dzisiejszych czasach kliniki okulistyczne świadczą pomoc w leczeniu tej przypadłości. Zabieg AMD jest drogą do przywrócenia dawnej sprawności.

Otyłość i pozostałe potencjalne przyczyny zwyrodnienia plamki żółtej

Plamka żółta to element siatkówki oka wyróżniający się najwyższym zagęszczeniem fotoreceptorów – to za jej sprawą nasz wzrok jest wyraźny. AMD jest przypadłością, która objawia się wypaczeniem obrazu i utratą ostrości wzroku. Wyróżniamy postać mokrą oraz suchą tej dolegliwości. Z AMD borykają się przede wszystkim osoby, które przekroczyły 50. rok życia, ale etiologia wady nie została jeszcze w pełni zidentyfikowana. Zakłada się jakkolwiek, iż za AMD odpowiada niezdrowy tryb życia – m. in. uzależnienie od papierosów, długotrwała ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe lub otyłość. Istotne mogą być również czynniki genetyczne, a także różne choroby występujące równolegle, takie jak cukrzyca lub nadciśnienie tętnicze. Dzisiejsza medycyna opracowała jednakże efektywne techniki leczące tę choroba. Leczenie AMD jest wykonywane z użyciem zaawansowanego technicznie nanosekundowego lasera 3 generacji. Laser 2RT działa skutecznie na suchą postać AMD.

Leczenie AMD – jak przebiega?

Specjalistyczny laser wpływa na zmienione komórki gałki ocznej zarazem nie powodując uszkodzeń w receptorach siatkówki. Procedura leczenia jest bezpieczna dlatego może być przeprowadzana u wielu grup pacjentów narażonych na wadę bądź potencjalną utratę wzroku. Metoda laserowa pobudza komórki do odtwarzania się oraz spowalnia trwające procesy zwyrodnieniowe. Zabieg 2RT poprawia metabolizm siatkówki i jakość widzenia. Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej nie wiąże się z dyskomfortem – jest bezbolesne. Przed rozpoczęciem zabiegu oko znieczula się miejscowo, a sam zabieg trwa tylko parę minut.

Dane teleadresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]