Planujesz przyjęcie komunijne? O tym musisz pamiętać

Jeszcze nigdy nie znalazłeś tak korzystnej oferty lokalu na komunie!

Impreza komunijna jest dla dziecka tak samo wyczekiwanym wydarzeniem, co sam obrządek przyjęcia sakramentu. Trudno się tym dziwić, jako że to najczęściej pierwsza istotnie poważna impreza dla rodziny, na której dziecko wie, iż wszyscy zaproszeni skupieni są tylko na nim. Dlatego też rodzice starają się, by ten dzień pozostał na całe życie w jego wspomnieniach.

Lokal na komunię – zarezerwuj jak tylko będzie ogłoszona data wydarzenia

Jeszcze przed wysyłaniem zaproszeń na komunię rodzice muszą się zdecydować czy podejmą krewnych we własnym domu czy konieczne będzie zarezerwowanie lokalu. Podejmowanie zaproszonych w mieszkaniu jest najczęściej opcją wówczas, jeżeli aranżujemy uroczysty obiad wyłącznie dla najbliższej kilkuosobowej rodziny, jednakże to już rzadkość. Przyjęcia komunijne przeobraziły się w ostatnich czasach w głośne eventy rodzinne, na które zaprasza się czasem do kilkudziesięciu gości, zatem na ogół organizowane są w salach weselnych lub restauracjach. Jeśli planujemy zarezerwować pojemny lokal, zalecamy rozpocząć poszukiwania sali, od razu jak zostanie wyznaczona data komunii. W sezonie komunijnym sporym problemem może stać się też zatrudnienie wolnego dostawcy cateringu, zatem warto wybrać takie miejsce na organizację imprezy, które współpracuje z własnym, doświadczoną firmą cateringową, wyspecjalizowaną w przyrządzaniu dań na komunię. Ważne jest również to, żeby lokal na przyjęcie komunijne umiejscowiony był tak, by transport wszystkich uczestników imprezy z kościoła był błyskawiczny oraz komfortowy.

Organizacja przyjęcia komunijnego – o czym warto pamiętać?

Pomyśl o zatrudnienie fotografa, który upamiętni ku pamięci ten dzień – zarówno obrządek w kościele, jak następujący później obiad dla gości. Tradycją stały się także aranżowane sesje zdjęciowe pociechy w szacie komunijnej oraz jego wspólne zdjęcia z rodziną i chrzestnymi. Sala na komunię musi zatem wyróżniać się prześlicznymi, schludnymi pomieszczeniami. Dodatkową zaletą będzie możliwość skorzystania z ogrodu, w którym przy sprzyjającej pogodzie uda się wykonać sesję zdjęciową w plenerze. Możliwość skorzystania z ogrodu to dodatkowa atrakcja dla kilkuletnich gości imprezy komunijnej – jeśli będzie ich spora liczba, wypada zastanowić się nad skorzystaniem z usług animatora, który zajmie dzieci rozmaitymi grami.
Rzecz jasna, zaproszeni na przyjęcie komunijne kupią podarki dla dziecka. Rodzice przeważnie dają im pełną dowolność z tym obszarze. Jednak nie będzie w źle odbierane, jeżeli uwzględnimy w zaproszeniu, iż nie zgadzamy się na niektóre typy prezentów, np. drogą biżuterię czy zabawki militarne.

Dane teleadresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]