Opróżniasz piwnicę? Zamów kontenerowy odbiór starych mebli

Dowiedz się, jak zamówić wywóz mebli Kraków.

Większość z nas na pewno świetnie zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą przedmiotów, których w tej chwili już nie potrzebujemy, a których z rozmaitych powodów nie chcemy się pozbyć. Na ogół przenosimy je na poddasze, do piwnicy albo do komórki lokatorskiej, żeby nie zajmowały powierzchni domu. Kłopot jednakże w tym, iż po wielu latach także w tych pomieszczeniach robi się na tyle ciasno, że zwyczajne korzystanie z nich okazuje się męczarnią. Dopiero to popycha większość z nas do dokonania dogłębnych porządków, stanowiących okazję do tego, by pozbyć się zwalonych na kupę przedmiotów. Takie duże sprzątanie nierzadko planujemy również, kiedy nabywamy zapuszczony dom lub dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Trzeba zatem wiedzieć, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak bez problemu wywieźć stare meble z mieszkania, piwnicy i strychu.

Zleć wywóz starych mebli i nie mieszaj ich ze zwykłymi śmieciami

Śmieci takie jak fragmenty stolarki okiennej, stare meble, sprzęty elektroniczne czy zużyte panele podłogowe lub ścienne nie powinny zostać wyrzucone do kontenera przeznaczonego na śmieci komunalne. Jeśli chcemy się od nich uwolnić, możemy wybierać z kilku możliwości. Pierwsze to osobiste odwiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w skrócie PSZOK-u – wymaga to jednak posiadania adekwatnie pakownego auta. Drugie to skorzystanie z gminnej zbiórki takich odpadów. Te mają miejsce z reguły co kilka tygodni – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy więc zmuszeni zagospodarować miejsce na zdeponowanie odpadów o sporej objętości. Najwygodniejsze jest ostatnie wyjście – wynajęcie kontenera na odpady, który po zapełnieniu odwiezie odnajmująca go firma. Zadba ona także o zgodny z prawem recykling jego zawartości. Przedsiębiorstwa wynajmujące kontenery często świadczą także profesjonalne wsparcie przy opróżnianiu piwnicy, strychu względnie całego mieszkania.

Utylizacja starych mebli – nie tylko porzucone na wysypisku

Stare meble, jeśli zostaną przekazane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub przedsiębiorstwa zajmującego się profesjonalnie utylizacją, wcale nie muszą zostać porzucone na składowisku lub być spopielone. Po rozebraniu ich na elementy składowe i podzieleniu komponentów podług surowca, z którego są wykonane, mogą zostać po raz kolejny przetworzone i posłużyć do stworzenia kolejnych rzeczy. Utylizacja mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w przeważnie są one wytworzone, polega najczęściej na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które następnie służą do wyrobu kolejnych biurek, stołów i regałów.

Dane teleadresowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]