Nie musisz kupować drukarki 3D. Drukowanie zleć firmie CadXpert

Jeszcze nigdy nie znalazłeś tak dobrej oferty druku 3D FDM!

Usługa drukowania 3D jest adresowana zarówno do osób prywatnych, jak i klientów profesjonalnych. Kto ją najczęściej zamawia? Usługa jest adresowana głównie do konstruktorów, projektantów CAD, osób zatrudnionych w sekcjach technicznych i badawczo-rozwojowych, inżynierów, jak również przedstawicieli wielu innych gałęzi przemysłu. Każda osoba bądź firma, która potrzebuje modelu koncepcyjnego bądź prototypu wydrukowanego w technologii DMLS, FDM, SLA, SLS, i PolyJet, może zamówić tę usługę zakładając, że nie dysponuje własną drukarką 3D.

Przemysłowy druk 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w zakresie profesjonalnych skanerów 3D oraz drukarek 3D – oprócz asortymentu świadczy też usługi, czyli:
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D
Poza przytoczonymi powyżej usługami CadXpert oferuje też szkolenia (webinary i stacjonarne). Na stronie firmy znajduje się też strefa wiedzy. Umieszczono tam zarówno materiały zredagowane przez ekspertów CadXpert, jak i przez producentów sprzętu do druku 3D. Firma CadXpert jest też organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

FDM – drukowanie 3D prototypów i modeli koncepcyjnych

FDM to najpopularniejsza technologia druku 3D – za jej uznaniem stoi bardzo dobra relacja jakości do kosztów, a także opcja korzystania z materiałów w ogromnej palecie kolorystycznej. W trakcie druku w technologii FDM na prototyp nakładane są kolejne warstwy materiału termoplastycznego – przy czym można określić grubość warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany najczęściej za pomocą drukarek 3D marki MakerBot i urządzeń przemysłowych Stratasys. Tę technikę druku wykorzystują osoby, które potrzebują prototypów bądź modeli koncepcyjnych.

Drukowanie 3D metodą SLA dla precyzyjnego prototypowania

Druk 3D w technologii SLA to pierwszy, pionierski sposób sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technika – zwana także stereolitografią – polega na utwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy wiązką laserową. Do kogo adresowana jest oferta wydruku 3D metodą SLA? Do firm bądź osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To technika, która gwarantuje wyjątkową rozdzielczość druku i druk detali, bardzo wąskich elementów, wyrazistych krawędzi oraz gładkiej powierzchni.

Technologia SLS – druk 3D sproszkowanym poliamidem

Metoda druku 3D w technologii SLS opiera się na podobnej zasadzie jak przytoczona powyżej technika SLA. Również tutaj dodawane są kolejne powłoki tworzywa – w tym przypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są najistotniejsze zalety tej technologii druku 3D? Technologia SLS ma pokaźny potencjał produkcyjny. Technologia laserowego spiekania proszku poliamidowego zapewnia precyzję konturów oraz odporność mechaniczną i chemiczną.

Dane teleadresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]