Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe

Aby skorzystać z doświadczenia profesjonalistów z biura rachunkowego Katowice, odwiedź brabis.pl.

Dopilnowanie finansów w niewielkich firmach jest zwykle powodem niemałych problemów. Mikroprzedsiębiorstwa zazwyczaj nie są w stanie przyjąć specjalistyksięgowego na stałe, a ich właściciele często nie potrafią odpowiednio pokierować budżetem. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji będzie łatwiejsze niż może się to wydawać – wystarczy tylko zdecydować się na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści dzięki temu uzyskamy? Jak zyskać pewność tego, iż poziom usług będzie zadowalający?

Jakie korzyści uzyskasz dzięki nawiązaniu współpracy z biurem rachunkowym?

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy zdecydować się w szczególności z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli powierzymy budżet przedsiębiorstwa specjalistom ds. rachunkowości, zyskamy pewność, że konsekwencją możliwych kontroli prowadzonych przez Urząd Skarbowy nie będzie nałożenie mandatu. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to także oszczędność czasu oraz funduszy – nie trzeba troszczyć się o rachunkowość na własną rękę, ani zatrudniać księgowego na pełen etat. Warto także wspomnieć o wygodzie, jaką dają takie usługi. Dziś nie ma już konieczności regularnie jechać osobiście do biura rachunkowego, gdyż mnóstwo kwestii można uzgodnić z księgowym za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Szukając biura rachunkowego nie można kierować się jedynie kosztami obsługi – nadzwyczaj niskie koszty obsługi często oznaczają jej niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego największą wagę przyłóżmy do sprawdzenia, czy jego specjaliści mają wymagane uprawnienia, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 roku lub certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z obszaru księgowości, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, m.in. przygotowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Dane teleadresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]