usuwanie wirusów z wordpressa, odwirusowywanie wp

Atak na WordPress – komu powierzyć usuwanie malware i wirusów WP?

WordPress stał się w mijających latach tak wziętym systemem zarządzania treścią, że liczbę witryn i sklepów działających z jego użyciem szacuje się w tym momencie na miliony. Powszechność korzystania z tego CMS-a powoduje, iż strony wykonane na WordPressie bywają częstym celem ataków hakerów. W razie zawirusowania witryny złośliwym oprogramowaniem, nieodzowne jest czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Komu zlecić usuwanie usuwanie wirusów ze strony www?

Logowanie na stronę jest niemożliwe? Grafiki zostały zmienione bez Twojej wiedzy? Na stronie pojawiły się odnośniki do obcych Ci portali? A może witryna wysyła spam? To zaledwie kilka z popularnych oznak wskazujących na zainfekowaną stronę. W takich przypadkach nieodzowne jest błyskawiczna reakcja, aby zidentyfikować przyczynę infekcji, a w konsekwencji przywrócić witrynę do poprawnego funkcjonowania. Naprawa zawirusowanego WordPressa zazwyczaj przekracza kwalifikacje ludzi, którzy na co dzień parają się wyłącznie tworzeniem sklepów oraz stron www na tym systemie zarządzania treścią, wobec tego czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek czy też po atakach hakerskich warto zlecić specjalistom od tego rodzaju zadań.

Czyszczenie malware WordPress – szczegółowe sprawdzenie plików i baz danych strony

Profesjonaliści zajmujący się czyszczeniem infekcji ze stron tworzonych na WordPressie w ramach swoich czynności naprawczych wykonują drobiazgowy przegląd plików oraz baz danych strony. Badają kod użytych na stronie szablonów i wtyczek, a także pliki wp-config i htaccess. W trakcie czyszczenia zainfekowanego WordPressa dodawane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, które zmniejszą niebezpieczeństwo powtórnej ataków. Jeśli długotrwała infekcja była powodem włączenia strony do spisu zagrożeń (m.in. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z WordPressa specjaliści mogą podjąć również wymagane czynności w celu wykreślenia jej z takich “czarnych list”. Likwidacja wszystkich następstw ataku hakerskiego nie daje pewności, że analogiczny przypadek nie zdarzy się za kilkanaście miesięcy, toteż ważne jest okresowe uaktualnianie WordPressa oraz używanych na stronie www wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]