internetowa wymiana walut, kantor online

Jak działa internetowy kantor wymiany walut?

Jeszcze kilkanaście lat temu jedyną drogą wymiany waluty była transakcja w kantorze lub w banku – te pierwsze do tej pory działają sklepach wielkopowierzchniowych czy w galeriach handlowych! Lecz w błyskawicznie przekształcającym się świecie, konsumenci zapragnęli wymieniać waluty bez konieczności ruszania się z domu i po niższych kosztach, z tej przyczyny też utworzono kantory online, które na to pozwalają.

Jakie usługi proponuje kantor online nie licząc wymiany walut?

Działanie kantoru online jest równie nieskomplikowane jak kantoru stacjonarnego. Nabywca loguje się do serwisu na zarejestrowany przez siebie profil, a w następnej kolejności wpłaca do swojego panelu środki, które potrzebuje przewalutować. Atutem kantorów internetowych jest zwłaszcza to, iż przewalutowanie można zlecić w nim o każdej porze dnia, a samo przewalutowanie odbywa się już w porze działania serwisu po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie danych pobieranych z Forex w kilkusekundowych odstępach, a nie – jak to jest w przypadku kantorów stacjonarnych – po średnim kursie, najczęściej z zeszłej doby. Drugim i niezmiernie znaczącym atutem kantorów internetowych są niższe spready aniżeli te oferowane przez instytucje bankowe i kantory stacjonarne. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od narzuconego cennika) może skutkować uiszczeniem spreadu na poziomie nawet 3-4%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready zazwyczaj nie przewyższają 2%. Kantory internetowe świadczą też kilka dodatkowych usług lubianych przez klientów, m.in. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej realizowanej w uzgodnionym przez użytkownika dniu czy też takiej, w której klient zleca przewalutowanie po ustalonym przez niego kursie (transakcja jest wykonywana dopiero wówczas, gdy wyznaczony przez nabywcę kurs będzie taki sam jak kurs na rynku).

Kantor internetowy – usługa dla kredytobiorców i studentów zagranicznych

Kantory internetowe to usługa dla wszystkich lubiących komfort, a także znaczną wolność w rozporządzaniu własnym kapitałem. Wykorzystują je też osoby zatrudnione lub studiujące za granicą oraz kredytobiorcy spłacający zobowiązania wzięte w walucie obcej. Aczkolwiek nim zadecydujemy, aby powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto zbadać jego reputację oraz poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez weryfikację na portalu KNF, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.