Gdzie sprawdzić aktualny kurs euro i wymienić walutę?

Uzyskaj więcej informacji o kursie euro w kantorach.

Euro to stosunkowo nowa waluta, bowiem w formie banknotów i monet pojawiła się w obiegu zaledwie na początku XXI wieku. Jest ona dziś obowiązującym środkiem płatniczym w większości państw UE. Polska po dziś dzień nie sprostała wymaganiom, pozwalającym przyłączyć się do strefy euro, co nie znaczy, że nasi rodacy nie używają tej waluty regularnie, czy to biorąc w niej kredyt bądź też robiąc zakupy za granicą.

Waluta euro i plusy z jej wprowadzenia

Wprowadzenie euro w krajach przynależących do Unii Europejskiej w znacznym stopniu ułatwiło życie większości mieszkańców Europy, tak w sferze prywatnej, jak i biznesowej. Jednolita waluta oznacza przecież mniejszy kłopot z oszacowaniem ewentualnego zysku lub kosztu przy planowaniu np. transakcji międzynarodowych, co uprzednio powodu gwałtownych wahań kursów między walutami wielokrotnie mogło okazać się nietrafioną estymacją. Zamieszkanie w strefie euro zwiększa także wolność przemieszczania się mieszkańców krajów członkowskich, którzy praktycznie w ogóle nie muszą martwić się o zaopatrzenie się w optymalną ilość gotówki w obcej walucie na czas urlopu za granicą. Teraz potrzebna im jedynie ich aktualna karta płatnicza, a używając za granicą, nie muszą przejmować się już wysokością spreadów naliczanych przez bank przy płatności.

W kantorze internetowym od ręki sprawdzisz przelicznik euro

Polska, mimo wejścia do struktur UE w maju 2004 r., jeszcze nie sprostała wszystkim warunkom umożliwiającym wprowadzenie euro jako narodowej waluty. Nie ma to jednak wpływu na to, iż jako mieszkańcy państwa członkowskiego UE regularnie kupujemy i prowadzimy transakcje biznesowe w euro. Osoby często realizujące przelewy w tej walucie mogą w kilka sekund poznać aktualną cenę euro na stronach kantorów internetowych, a równocześnie także ekspresowo wymienić euro na złotówki bez konieczności ruszania się z mieszkania. Wymiana euro w kantorach online ze względu na niższe spready jest korzystniejsza i bardzo poręczna, gdyż może zostać zaplanowana w dowolnej godzinie dnia (nawet w środku nocy!), a wymiana waluty realizowane jest po kursach aktualizowanych na bieżąco, a nie – jak to z reguły jest przyjęte w bankach i kantorach tradycyjnych – na podstawie uśrednionego kursu z dnia poprzedniego.