Co warto wiedzieć o mass collect?

W tym miejscu uzyskasz odpowiedź na pytanie, co to takiego mass collect.

Mass collect jest usługą, która umożliwia szybką weryfikację wpłat. Opisujemy pokrótce, jak działa mass collect i w jaki sposób upraszcza pracę małym i dużym firmom.

Mass collect – gdzie sprawdzi się taka usługa?

Funkcja usługi mass collect jest w rzeczywistości niezmiernie prosta. Polega na przydzieleniu wszystkim klientom niepowtarzalnego numeru rachunku, który jest zarazem ich ID. Takie podejście zdaje egzamin tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest spora ilość kontrahentów, a więc na przykład w szkołach prywatnych, w firmach telekomunikacyjnych, a także wszystkich branżach, gdzie używany jest system abonencki (między innymi w sieciach siłowni). Należności wpływające w systemie mass collect trafiają na jeden rachunek firmowy, jednak wcześniejsze nadanie kontrahentom unikalnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaką metodę wybrali oni do realizacji przelewu (przelew z karty, standardowy przelew bądź przelew pocztowy). Korzystanie z mass collect wiąże się też z szybszym księgowaniem należności niż podczas księgowania przez pracownika, a równocześnie wyeliminowaniem prawdopodobnych pomyłek nieraz przytrafiających w czasie tej czynności.

Bieżące śledzenie wpływających opłat – o zaletach usługi mass collect

Choć mass collect nie jest w tej chwili dostępna we wszystkich bankach (mają ją między innymi część banków spółdzielczych i BNP Paribas) warto rozważyć jej zastosowanie w przedsiębiorstwie, również takim, które każdego miesiąca wystawia poniżej stu dokumentów księgowych. Zastosowanie mass collect przynosi wszak kilka korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników, możliwość integracji z systemem finansowo–księgowym (a tym samym łatwiejsze śledzenie spływu opłat) czy powiązanie z aplikacjami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość integracji z usługą mass collect banku, ale posiada również funkcję przesyłania notyfikacji o zbliżających się terminach płatności i windykacji, co po kilku miesiącach przekłada się na podniesienie terminowości u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]