CGF – co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Na https://tinyurl.com/yzfgol3b znajdziesz więcej szczegółów o CGF w Kielcach.

Gdy skóra staje się cienka i pomału pojawiają się się na niej zmarszczki, wiele osób zaczyna rozmyślać jak powstrzymać nieubłagany proces starzenia się. Rewitalizacja komórek skóry twarzy, szyi, dekoltu, a także dłoni, możliwa jest za sprawą różnorodnych zabiegów z obszaru medycyny estetycznej, pośród których coraz większą popularnością cieszy się zabieg CGF, w którym wykorzystywane są komórki macierzyste i skoncentrowane czynniki wzrostu. Mając na uwadze to, iż preparaty wykorzystywane do iniekcji skóry podczas zabiegu CGF sporządza się z krwi pacjenta, nierzadko zabieg ten jest z “wampirzym liftingiem”.

Jak wygląda sporządzanie preparatu stosowanego do zabiegu CGF?

Przed przystąpieniem do zabiegu CGF, lekarz pozyskuje od pacjenta ok. 30 mililitrów krwi. Probówki z pobraną krwią umieszcza się w separatorze komórkowym i odwirowuje, uprzednio dodając do nich antykoagulant. Po odwirowaniu w probówkach widać wyraźnie oddzielone warstwy osocza bogatopłytkowego (CGF), komórek macierzystych CD34, osocza ubogopłytkowego (PPP), a także płytek krwi, przy czym do przeprowadzenia zabiegu CGF konieczne są tylko 3 pierwsze. Specjalista przygotowuje frakcję żelową, do czego wykorzystane jest osocze ubogopłytkowe, a następnie znad wyizolowanej warstwy płytek krwi pozyskuje czynniki wzrostu CGF wraz z komórkami macierzystymi. Końcowy preparat, który wstrzykuje się w skórę pacjenta za pomocą kaniuli, wykonuje się przez wymieszanie osocza bogatopłytkowego z komórkami macierzystymi z przestygłym żelem albuminowym.

Zabieg CGF – odżywienie skóry i redukcja płytkich zmarszczek

Zabieg CGF zwiększa napięcie skóry, odżywia ją oraz odbuduje oraz redukuje niewielkie zmarszczki. Dzieję się tak m.in. dzięki zawartym w preparacie komórkom macierzystym, które wpływają na wzrost produkcji włókien elastynowych i kolagenowych. Osoby, które zdecydują się na zabieg CGF, muszą mieć świadomość, iż w pierwszym etapie wykonuje się go trzykrotnie w sześciotygodniowych interwałach, a następnie specjaliści zalecają zabiegi przypominające średnio co sześć miesięcy.

Dane teleadresowe:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]