Kilimandżaro wyprawa

Turystyka górska – wyprawa na górę Kilimandżaro

Sięganie po wierzchołki gór to cel licznych globtroterów, którzy lubią ekstremalne eskapady. Pamiętnych wrażeń niewątpliwie dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Dlaczego warto podjąć się w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6 km n.p.m. Globtroterów wabią głównie sposobność ujrzenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich naturalnym środowisku, niepowtarzalne widoki, a także kurczące się już lodowce. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Mawenzi, Uhuru i Shira. Wyprawa na ten szczyt Afryki wymusza stosowną preparację – ze względu na sporą wysokość realne jest zagrożenie rozwinięcia się choroby wysokościowej, a kapryśna pogoda sprawia, że dotarcie na szczyt masywu stanowi dla turystów znaczne wyzwanie. Osoby chcące uczestniczyć w wyprawie muszą wyróżniać się dobrą kondycją psychiczną i fizyczną, które pozwolą na pieszą podróż przez około 8 do 9 godzin dziennie.

Co musimy wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw febris flava, po którym otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem powinno się również zakupić leki działające przeciwmalaryczne. Przed rozkwitem choroby uchroni też stosowna profilaktyka – używanie środków odpędzających owady, a także korzystanie z odzieży z długimi rękawami i nogawkami. A w jaki sposób uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona kilkudobową aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]