Kochasz góry? Sprawdź się na trekkingach w Himalajach

Więcej informacji o trekkingi Himalaje

Łańcuch Himalajów wspólnie z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to obszary owiane prawdziwą legendą. Wpływa na to sporo czynników – zwłaszcza fakt, że są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, tam leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Trzeba wspomnieć też o ekstremalnej trudności poniektórych szczytów i tym, iż to właśnie Himalaje są areną zmagań doświadczonych wspinaczy z całego globu. Nie może więc dziwić zainteresowanie, jakim wycieczki w Himalaje cieszą się także pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie planuj go samodzielnie

Na początku należy zaakcentować, że jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum oraz Himalaje są bardzo trudnymi pasmami górskimi – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego szczytu. Trudności powoduje też samo opracowanie wyjazdu – rezerwacja biletów lotniczych oraz zdobycie pozwolenia i wizy. Dlatego optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm planujących wyjazdy w te góry. Kolejnym atutem jest piecza zawodowych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, które nie mają doświadczenia w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wycieczki wokół Annapurny i Manaslu

Z oczywistych względów osoby pierwszy raz przybywające w Karakorum albo Himalaje prawie nigdy nie decydują się na wejście na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednakże, iż te masywy mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, gdyż nieraz aranżowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Shishapangma, Everest czy Manaslu. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale także możliwość obserwacji powszedniego życia obywateli Nepalu oraz podziwianie nieprzeciętnych widoków, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]