Dolomity – raj dla miłośników wypraw trekkingowych

Więcej w temacie Dolomity trekking na www.exploruj.pl.

Zwolennicy czynnego wypoczynku zapewne znają na pamięć większość tras trekkingowych w naszym kraju położonych w Bieszczadach, w Karkonoszach oraz w Tatrach. Naturalnie budzą one zachwyt, lecz osoby chętnie praktykujące ten rodzaj aktywności po jakimś czasie chcą poczuć na nowo ekscytację płynącą z ekskursji po mało znanym terenie. Dlaczego zatem ograniczać się tylko do tras w polskich górach, jeżeli można zachwycać się porywającymi widokami we włoskich Dolomitach?

Włoskie Dolomity – masyw górski wpisany do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, czyli masyw górski położony w całości w Południowych Alpach Wapiennych, wyróżniają się pokaźną ilością baszt skalnych, stromych turni i poszarpanych grani, które podczas dnia pod wpływem padającego na nie blasku słońca zmieniają swoją barwę. Jest to również jeden z najurodziwszych masywów górskich naszego kontynentu (o ile nie na świecie!), nic zatem dziwnego, że ponad dekadę temu trafiły na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w tym paśmie górskim występują liczne urwiska, wysokie pionowe skalne ściany i dość strome stoki, oznaczono w nich też mnóstwo bezpiecznych tras, z którymi poradzą sobie turyści mający już doświadczenie w trekkingu.

Szczyty Tofanów i Brenty – co warto zobaczyć podczas trekkingu we włoskich Dolomitach?

Początkujących miłośników trekkingu niewątpliwie urzeknie wyprawa przez te góry po via ferratach, to znaczy po trasach turystycznych, które są wyposażone w stalowe liny zabezpieczające. Scenariusz wycieczek tego typu jest tak ułożony, żeby członkowie grupy przeszli szkolenie z zasad asekuracji oraz metod poruszania się po takim szlaku. Zaznajomieni z górami i posiadający dobrą sprawność fizyczną turyści będą zadowoleni z przejścia szlakiem po graniach Brenty, najbardziej znanego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta może być dla wielu turystów bardzo forsowna, lecz ten, kto weźmie w niej udział z pewnością jej zapamięta ją przez całe życie. W alpejskich Dolomitach można spędzić także aktywnie zimowe miesiące, poruszając się po mało stromych obszarach na rakietach. Tak można zachwycać się m.in. szczytami grupy Tre Cime i wierzchołkiem Averau.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]