Wynajem szalunków dla ekip budowlanych

Uzyskaj więcej informacji o ofercie wypożyczalni szalunków Kraków

Szalowanie to jedna z najczęściej stosowanych w budownictwie technologii. Na czym polega? Szalunek to swego typu forma, do której wylewany jest beton – zazwyczaj przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki zwykle wykonywane są ze sklejki, ale spotyka się też konstrukcje zrobione z metalu, a czasem również tworzyw syntetycznych. Pozostałymi potrzebnymi częściami szalunków są dźwigary i podpory, które umożliwiają osiągnięcie wymaganych efektów. Jednak z uwagi na duże ceny nie zawsze ekipy budowlane posiadają swoje szalunki. Gdy będą potrzebne, mają szansę bowiem po prostu je wypożyczyć – szczególnie, że wynajem szalunków to aktualnie naprawdę popularna usługa.

Zakup czy wynajem szalunków?

Kupno własnych szalunków okaże się dobrym pomysłem dla firm często przyjmujących zlecenia na wykonanie fundamentów, ponieważ jak już nadmieniliśmy, będą one w tym celu absolutnie potrzebne. Jeśli jednak budowanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą danej ekipy, warto sprawdzić atuty, które oferuje nam wynajem szalunków. Czemu powinniśmy go wybrać? Głównie ze względów ekonomicznych – wypożyczenie szalunków parę razy w roku będzie bardziej opłacalne niż ich zakup. Warto nadmienić również o wygodzie, ponieważ przechowywanie rzadko wykorzystywanych szalunków może powodować duże wydatki.

O czym pamiętać przy wyborze wynajmu szalunków?

Jeśli zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze zastanowić się nad tym, która firma nam je dostarczy. Jak ją wybrać? Warto wybrać usługi ekipy doświadczonej w dostawach sklejki dla firm budowlanych – dzięki temu zyskamy gwarancję tego, iż szalunki okażą się solidne oraz praktyczne. Naprawdę ważna okaże się też obsługa klienta – w przypadku, kiedy coraz bliższy jest czas startu prac nie możemy pozwolić sobie na opóźnienia. W razie wahania się warto zaś skorzystać z internetu i dowiedzieć się, co o ofercie danej firmy myślą poprzedni klienci.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]