Rodzaje i zastosowanie podpór szalunkowych

Znajdź podpory Peri.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. W jaki sposób są stosowane? Kiedy opłaca się wynająć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – typy i ich funkcja

Wśród szalunków odróżniamy deskowania ścienne, do wykopów oraz podpory stropowe. Ten ostatni wariant stosowany jest do podtrzymywania stropów – dzięki temu tymczasowemu elementowi konstrukcyjnemu można zalać strop cementem i stosowne jego uformowanie. Istotną funkcję pełnią też drewniane dźwigary oraz stoliki szalunkowe – niezbędne w czasie wykonywania prac budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wyprodukowane ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję regulacji wysokości, dzięki czemu można używać ich w różnych sytuacjach. Zazwyczaj na rynku można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów lub od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe cechują się znaczną wytrzymałością, są także łatwe w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są szerokie. Wśród wiodących producentów warto wymienić szalunki Altrad, podpory Peri, a także części produkowane przez firmy Pionart, Olan czy Hunnebeck. Na specjalną adnotację zasługują podpory Peri, które wyróżniają się prekursorskimi rozwiązaniami, przemyślaną konstrukcją oraz doskonałą jakością. Podpory szalunkowe Peri są przystosowane do używania nawet w najtrudniejszych warunkach. Obecnie wiele firm budowlanych decyduje się na wynajem szalunków – przystępne ceny sprawiają, iż usługi te stają się coraz popularniejsze. Wypożyczenie podpór stropowych to też oszczędność czasu.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]