Okna energooszczędne przed sezonem grzewczym

Jeśli chcesz nabyć okna energooszczędne, zobacz tu

Najważniejszym elementem, o którym nie wolno zapomnieć przy remontowaniu budynku, są wysokiej klasy okna energooszczędne. Najbardziej sprawdzają się okna drewniane, które na rynku odnajdziemy w różnych wariantach. Jak są stworzone i co gwarantują?

Okna energooszczędne – brak strat ciepła i oszczędność materiałów grzewczych

Drewniane okna skonstruowane są z ekologicznych surowców – np. sosny i modrzewia. Wyróżniają się znakomitymi właściwościami, dzięki czemu dotrzymują kroku oknom z tworzyw sztucznych. Pamiętajmy, żeby zwrócić baczną uwagę na szczelność stolarki okiennej, zwłaszcza, jeśli ocieplamy budynek przed sezonem zimowym. Daje to nie tylko dogodne warunki wewnątrz pomieszczenia, ale także oszczędność drewna lub oleju opałowego. Współczynnik przepuszczalności cieplnej musi być optymalny (tj. poniżej 0,8 W/m2), bo tylko w takim przypadku osiągamy komfort cieplny w mieszkaniu. Rezultat ogrzewania zostaje w mieszkaniu, a przez szpary nie przedostaje się chłód z zewnątrz.

Okna energooszczędne – wyciszenie kłopotliwego gwaru

Nabywając nowe okna energooszczędne przeanalizujmy kolejny ważny parametr – współczynnik izolacji dźwiękowej. Wybierzmy dźwiękochłonne okna drewniane, jeśli chcemy uchronić się przed nadmiernym hałasem z ulicy. Bardzo istotne są również profesjonalne okucia okienne – zapobiegają przenikaniu mrozu i przedostawaniu się dźwięków. Warto więc wybrać drewniane okna energooszczędne, ponieważ współczesna technika gwarantuje pozbycie się niepożądanego zgiełku i oszczędność opału.

Dane teleadresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]