Ekologiczne domy drewniane – budownictwo z troską o środowisko naturalne

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu kupisz domy drewniane Małopolska.

Jeszcze jakiś czas temu wielką popularnością wśród naszych rodaków cieszyły się domy murowane. Wznoszono na obszarze Polski domy z pustaków kształtem, które wyglądem przywodziły na myśl proste pudełka. Teraz wiemy już, że nie są to korzystne rozwiązania. Dlatego z chęcią stawiamy na domy z drewna w klasycznym stylu. Wzorowane na klasycznym budownictwie górali mają naprawdę mnóstwo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od dawna traktowane są jako ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim drewno jest materiałem odnawialnym. Mnóstwo drzew rośnie wprawdzie wyjątkowo wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzi się je specjalnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest w stu procentach biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim nawet drobne toksyczne odpady, które wpływałyby niekorzystnie na środowisko naturalne. W domach wybudowanych z drewna nie wykorzystuje się materiałów syntetycznych. Ze względu na świetne właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, aby takiego typu budynek ocieplić. Nie jest stosowana również papa. Dzięki temu domy drewniane w żadnym stopniu nie przyczyniają się do pogorszenia kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają zalety?

Domy tego typu świetnie wtapiają się w naturalne otoczenie. Doskonale prezentują w sąsiedztwie sielskiego krajobrazu czy wysokich i niskich gór. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje najlepsze samopoczucie tym, którzy w takim domu mieszkają. W domach drewnianych panuje właściwy poziom wilgotności powietrza. Jest ono także doskonale natlenione. Domy z drewna idealnie nadają się dla chorych na astmę, alergików oraz osób zmagających się z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe oraz bardzo piękne. Bez najmniejszych wątpliwości zasługują na to, aby podjąć decyzję o ich budowie.

Dane teleadresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]