Baseny kąpielowe i akcesoria – co można wybrać?

Zobacz, gdzie kupić baseny.

Basen kąpielowy praktycznie zawsze kojarzy się z luksusem, lecz jest to także ogromna przyjemność, sposób na relaks czy na uprawianie sportu. Na basen więc na pewno warto się zdecydować, pamiętając jednak, aby stawiać wyłącznie na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane i serwisowane przez zawodowców to gwarancja ich funkcjonalności oraz solidności.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne na rynku?

Baseny można podzielić na baseny do użytku profesjonalnego, przykładowo do salonów spa czy obiektów sportowych, a także baseny prywatne – przydomowe, ogrodowe bądź wewnętrzne. Podział na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to kolejne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest postawienie hali basenowej, która powinna spełniać pewne warunki, na przykład dotyczące wilgotności powietrza czy wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową. Wybór profesjonalistów jest więc kluczowy do jego budowy.
Poza tym istnieje ogromna ilość typów basenów. Dostępne są rozmaite kształty: płytkie brodziki, okrągłe czy ósemkowe, baseny prostokątne czy długie baseny typu fast lane, doskonałe dla pasjonatów pływania oraz zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są także baseny o różnych konstrukcjach, na przykład takie, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też obniżony poziom wody, co prezentuje się bardzo efektownie.

Dodatkowe akcesoria do basenów kąpielowych

Pragnąc zmniejszyć koszty, przy projektowaniu i budowaniu basenu można wybrać standardowe rozwiązania, jednak nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Niesamowite wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu upiększa również halę basenową albo ogród. Świetnym wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który pozwala wydłużyć sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a także zapewnia dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci i zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany przede wszystkim do relaksu, dobrze będzie zdecydować się na specjalne schody. Tego rodzaju dodatków jest jednak dużo więcej – jedne podwyższają walory funkcjonalne basenu, inne natomiast dodają mu luksusowego charakteru.

Dane teleadresowe:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]