Wyprawa w Alpy – wycieczka dla aktywnych podróżników

Wycieczka w Alpy - tu znajdziesz pełną ofertę.

Sympatycy gór, którzy znają już dokładnie każdą marszrutę w w Karpatach, w Górach Świętokrzyskich czy w Sudetach, nierzadko zaczynają szukać kolejnych wrażeń i przeglądają propozycje wypraw w inne łańcuchy górskie Europy. Szereg z nich zainteresuje podróż w Alpy, gdzie przypuszczalnie pierwszy raz w życiu spotkają się z narciarstwem oraz trekkingiem wysokogórskim.

Czterotysięczniki Alp

Alpy są najwyższym górskim łańcuchem w Europie, który obejmuje swoją powierzchnią kilka europejskich państw, między innymi Austrię, Niemcy, Szwajcarię i – rzecz jasna – Francję, gdzie położony jest najwyższy wierzchołek górski Starego Kontynentu, to znaczy Mont Blanc, zwany również Dachem Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Niemniej jednak to nie jedyny czterotysięcznik w Alpach – inne malownicze wierzchołki, o których pokonaniu marzą alpiniści ze wszystkich stron świata, to na przykład Liskamm – 4527 m n.p.m., Matterhorn – 4478 m n.p.m czy Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m., a także inne znaczące dla wspinaczki szczyty, jak Aiguille du Dru oraz Les Droites. Rozróżnia się niskie Alpy Wschodnie oraz wysokie Alpy Zachodnie.

Wyprawy w Alpy – pamiętne doznanie

Jakie wyprawy w Alpy oferują rodzimi organizatorzy wycieczek oraz trekkingów w górach? Jest sporo ciekawych ofert kierowanych do miłośników gór o przeróżnym stopniu doświadczenia. Osoby, które nie miały wcześniej styczności z narciarstwem wysokogórskim, lecz mogą pochwalić się stosowną wydolnością fizyczną i nabyły już odpowiednie umiejętności narciarskie, mogą uczestniczyć w 7-dniowym skitourze po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Natomiast dla osób zaawansowanych przygotowane są wycieczki na via ferraty w Austrii powiązane z ćwiczeniami pod okiem instruktora-przewodnika, dzięki którym można zdobywać nowe umiejętności. Tym, którzy myślą głównie o aspekcie szkoleniowym, rekomendujemy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu szkolenie z podstaw prawidłowego przemieszczania się w górach wysokich. Największym atutem tych wypraw jest to, że organizowane są w ograniczonych, najczęściej siedmioosobowych grupach, co powoduje, że każdy z partycypantów otrzymuje wnikliwą uwagę szkoleniowców.

Z najlepszymi szkoleniowcami i przewodnikami, wycieczka w Alpy będzie niezapomnianym doświadczeniem, przynoszącym dumę z przełamywania osobistych ograniczeń, jak również rozbudzającym ochotę na więcej.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]