Szkoła tenisa dla dzieci

Złóż wizytę w szkole tenisa dla dzieci Kraków - tu uzyskasz fachową poradę profesjonalistów

Uprawianie sportu jest źródłem wielu korzyści dla wszystkich z nas, jednak nie wszystkie dzieci lubią zajęcia sportowe. Warto pomyśleć nad oryginalnym sposobem na wzbogacenie wolnego czasu i być może zdecydować się na zapisanie dziecka na grę w tenisa. Zajęcia można rozpocząć już w wieku 4 lat. Przy opanowywaniu podstaw potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Są to m.in. piłki gąbczaste, mini siatki i krótkie rakiety, które pozwolą profesjonalnie rozwijać taktykę gry. Tenis wpływa bardzo korzystnie na rozwój dziecka, przyczynia się do rozwoju dobrych cech charakteru, samodzielności, a także wpływa pozytywnie na rozładowanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – jak zacząć?

Gdy już zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie gry w tenisa z naszym dzieckiem, czas na wybór sprzętu do gry. Powinniśmy dobrze przemyśleć zakup, ponieważ strój do tenisa, buty, a przede wszystkim rakieta ma ogromny wpływ na postępy nauki. Tenis to niezwykle trudna technicznie gra, a więc dobrze przygotować się do zajęć. Szeroki asortyment wielu sklepów umożliwia nam wybór profesjonalnej rakiety. Przy podejmowaniu decyzji powinniśmy kierować się wiekiem dziecka oraz jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, bo uniemożliwi to maksymalne wykorzystanie możliwości jakie daje gra w tenisa. Warto sprawdzić wcześniej, jakie wymiary powinna posiadać dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat powinno używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Równie ważną kwestią jest dobór rączki do rakiety. Co więcej warto pamiętać o odpowiednim naciągu rakiety, który także wpływa na proces nauki gry. Jeśli nie wiemy, jakie parametry są właściwe dla dziecka należy zwrócić się o poradę do sprzedawcy, który skutecznie doradzi w kwestii doboru sprzętu. Pomocne są także treści zawarte na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest cennym doświadczeniem, jednak tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszej pociechy.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Wiek dziecięcy charakteryzuje się szybkim przyswajaniem wiedzy oraz umiejętności, warto to odpowiednio wykorzystać i zapisać na lekcję tenisa już małe dziecko. Kwestia, która pojawia się najwcześniej, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się indywidualnie , czy w grupie.

Plusy grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to świetna okazja do zawierania znajomości, poznawania ciekawych i różnorodnych form gry. Ponadto tenis grupowy gwarantuje niezwykłą atmosferę i mobilizującą rywalizację sportową.

Plusy indywidualnych lekcji tenisa

Tenis jest zaliczany do atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Zajęcia w formie indywidualnej dobrze sprawdzą się u uczestników, którzy chcą uczyć się samodzielnie, biorąc pod uwagę własne umiejętności. Wykwalifikowany trener rozwinie technikę gry dziecka i pokaże jak wygląda profesjonalny tenis.

Dane teleadresowe:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]