Jak nauczyć się malowania akwarelami? Zapisz się na kurs

Szukasz dobrej oferty kursu akwareli? Nie wahaj się! Wystarczy kliknąć na ten link.

Malowanie farbami akwarelowymi jest popularną metodą twórczego przejawiania własnego ja i nie ma potrzeby być w tym znakomitym, by czerpać z tego zadowolenie każdego dnia. Dla wielu osób jest to wszak wyłącznie hobby bądź sposób na zrelaksowanie się po trudnym dniu w pracy i nie pragną oni osiągnięcia w tej dziedzinie doskonałości. Jednak jeżeli chcesz malować coraz lepiej, trzeba postawić na kurs malowania akwarelami.

Nauka malowania akwarelami – nie tylko dla młodych artystów

Akwarele to wbrew pozorom nie są łatwe farby. Obraz sprawia wrażenie bardzo lekkiego i nieskomplikowanego do stworzenia, jednakże wpływa na niego sporo czynników, o których młody artysta nie ma zapewne pojęcia. Spory udział w samym toku malowania ma również przypadek – akwarele to medium, które trudno kontrolować i nawet osoby od lat wprawne w tej technice nigdy nie są przeświadczone o tym, że praca zawsze będzie w stu procentach taka, jak chciały. Kurs akwareli to kapitalne miejsce, żeby zacząć swoja drogę z tą techniką malowania oraz przyswoić sobie pomocną podstawową wiedzę konieczną do odkrycia w sobie pasji do akwareli. Każdy jest tu mile witany, niezależnie od tego, czy podjął już samodzielne próby z akwarelami, czy to jego pierwsza styczność z tym rodzajem farb. Instruktorzy kursu podczas pierwszych godzin dokładnie objaśniają cechy akwareli, różne techniki ich stosowania oraz typy papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego oddziaływanie na końcowy wygląd pracy.

Dlaczego warto zapisać się na kurs akwareli?

W czasie popularyzacji internetu nie ma przeszkód, aby znaleźć i obejrzeć tutoriale, które prezentują jak malować farbami akwarelowymi. Jednak raczej nie będzie to równie rozwijające jak uczestnictwo w kursie akwareli pod okiem kompetentnego instruktora ze szkoły rysunku i malarstwa. W sprawnej szkoleniu z umiejętności artystycznych nieodzowne są sugestie, które kursanci otrzymują od instruktorów w trakcie tworzenia prac. Takie korekty pomagają sprawniej rozwijać warsztat, a kursant nie musi zastanawiać się, jaki jego błąd sprawił, iż dany efekt nie dał rezultatów jakich się spodziewał. Poza tym nauka w zespole ludzi o wspólnych zainteresowaniach wytwarza przyjemną aurę wsparcia, które jest niezmiernie istotne w inspirowaniu do dalszego doskonalenia umiejętności. Partycypacja w merytorycznej analizie dzieł pozostałych kursantów, umożliwia z kolei krytycznie ocenić własne prace już odbyciu kursu.

Dane teleadresowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]