Rozważasz urlop na południu Polski? Sprawdź online, które atrakcje w Małopolsce warto zobaczyć

Co powinieneś wiedzieć o atrakcjach turystycznych w Małopolsce?

Mimo, że małopolskie jest jednym z mniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, toteż nieraz trudno znaleźć coś dla siebie w ogromie informacji o ciekawych zabytkach i bieżących wydarzeniach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Skąd czerpać sprawdzone informacje o interesujących miejscach w Małopolsce?

Żeby zaprezentować zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, przygotowano witryna visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiedzę nie tylko o mniej i bardziej znanych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, jak też o ekspozycjach i wydarzeniach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych planowanych na jego obszarze. Strona prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy w serwisie? Osoby myślące o przyjeździe do Małopolski już na stronie głównej spostrzegą mapę, na której migiem odszukają hotele, motele i schroniska, Centra Informacji Turystycznej oraz muzea i zabytki położone w różnych punktach Małopolski. Serwis pomaga zaplanować wizytę na południu Polski też pod względem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o lotniskach i dworcach, jak i o parkingach i wypożyczalniach samochodów. Prócz tego dla osób, które z najrozmaitszych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, serwis przygotował wirtualne spacery przedstawiające między innymi Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, piękno parków krajobrazowych i narodowych oraz trasy rowerowe.

Witryna o atrakcjach turystycznych w Małopolsce nie pomija zagranicznych podróżników

Strona visitmalopolska.pl nie zapomina także o przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz innych ciekawych miejscowości. Informacje znajdujące się na portalu publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale też w m.in w języku słowackim, włoskim oraz niemieckim, francuskim. Wyjątkowo pomocny dla obcokrajowców jest także dział Rozmówki, w którym poznają ważne słówka i sformułowania, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie podróży po Polsce. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu rejestr konsulatów i ambasad zlokalizowanych na terenie Małopolski.

Dane teleadresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego