Herbata, niezwykła architektura i długie pociągi – podróż na Sri Lankę

Sri Lanka - poszerz swoją wiedzę!

Mimo, że nad Bałtykiem czy w rodzimych Tatrach jest mnóstwo pięknych punktów, w których można w w aktywny sposób spędzić wczasy, nierzadko pragniemy choć raz wyrwać się w jakieś orientalne kraje i przenieść tradycyjny odpoczynek na zupełnie inny poziom. Świetnym posunięciem jest wyjazd do Azji, bo tamtejsze obyczaje i kultura są całkowicie odmienne od polskich, wobec tego polskiemu turyście przyniosą masę fantastycznych wrażeń. Taką kształcącą eskapadą z pewnością będzie wyjazd do “olśniewającego kraju” czyli na Sri Lankę, gdyż tak tłumaczy się tę nazwę z sanskrytu.

Lenistwo na plaży albo intensywne zwiedzanie – atrakcje Sri Lanki

Sri Lanka to mały kraj położony na Cejlonie oraz sąsiednich mniejszych wysepkach, zatem zrozumiałe, że większość europejczyków za największą atrakcję uważa jej cudowne plaże oraz możliwość podziwiania jednej z najwspanialszych raf koralowych świata. Cejlon znany jest także z rozległych pól herbaty, której uprawa jest najważniejszym sektorem gospodarki Sri Lanki. Aczkolwiek jest to także państwo, które w swoim zasłoniętym dżunglą centrum skrywa mnóstwo zabytków krajobrazowych i historycznych, co nie powinno wzbudzać zaskoczenia, gdyż historia tego kraju sięga ponad 3000 lat.

Co wobec tego wypada zwiedzić na Sri Lance? Podróżujący na Cejlon powinni z całą pewnością zobaczyć Szczyt Adama będący celem pielgrzymek wielu religii, zwiedzić królewski ogród botaniczny, zwiedzić buddyjskie świątynie, w tym tę najbardziej znaną – świątynię Świętego Zęba Buddy i, oczywiście, zajrzeć do ośrodka dla osieroconych słoni ewentualnie zobaczyć je w Parku Narodowym Yala słynącym też ze swoich lampartów, sambarów oraz guźców. Nie można także spędzić wakacji na Sri Lance i nie dowiedzieć się jak uprawiana jest herbata i nie napić się filiżanki najświeższego Earl Grey’a w swoim życiu. Koniecznie trzeba też przejechać się długim lankijskim pociągiem.

Jak zaaranżować podróż na Sri Lankę?

Na Sri Lankę można wyjechać w dużej grupie turystów z tradycyjnym biurem podróży, jakkolwiek najciekawsze wczasy na Cejlonie to te zaaranżowane specjalnie z myślą o naszych indywidualnych zainteresowaniach. Takie podróże szyte „na miarę” przygotowuje biuro Relaksmisja z Krakowa, które sięgając do swojego doświadczenia jest w stanie dostroić plan urlopu do wymagań każdej osoby.

Dane teleadresowe:
Relaksmisja
ul. Józefińska 4/3
30-529 Kraków

Tel.: +48 535-735-257
E-mail: [email protected]