Skuteczne filtry powietrza – jak wybrać zależnie od ich przeznaczenia?

Nie szukaj już więcej! Tu zamówisz filtr F9

Powiedzmy prawdę: jakość powietrza w naszym kraju nie jest najlepsza. Pod tym kątem Polska plasuje się na jednym z ostatnich miejsc pośród państw Unii Europejskiej. Regularnie emitowane są kolejne powiadomienia o przekroczeniu dozwolonego poziomu pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2.5 i w związku z tym też wciąż poszukiwane są wydajne metody, pomagające radzić sobie z rosnącym zanieczyszczeniem, zwłaszcza w obiektach, gdzie podtrzymanie czystości powietrza jest niezmiernie istotne (np. w szpitalnych salach OIOM).

Filtry F7 i F9 – skutecznie eliminują pyły zawieszone oraz sierść zwierząt

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), czyli filtry powietrza wysokiej skuteczności, znane i używane są od kilku dekad. Są obecne m.in. w domowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W urządzeniach wentylacyjnych instalowanych w biurowcach, domach lub obiektach użyteczności publicznej doskonale spełnią swoje zadanie filtry dokładne typu minipleat, które zależnie od klasy są w stanie wyeliminować pyły zawieszone PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki są składową smogu. Nie są dla nich trudnością także większe zanieczyszczenia, jak włosy, pyłki roślin czy spaliny. Wybierając filtry dokładne F7 bądź F9 należy zwrócić uwagę nie tylko na ich skuteczność, ale też na jakość ich wykonania. Te wytwarzane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w stalową ocynkowaną ramę charakteryzującą się dużą wytrzymałością na złe warunki atmosferyczne (jak wysoka wilgoć, temperatura) i uszkodzenia mechaniczne. Wydajny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego zabezpieczony jest od strony wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach minipleat papier filtrujący złożony jest w drobne plisy i wzmocniony jest klejem poliuretanowym, co powoduje, że filtry te posiadają znaczną żywotność. Filtry minipleat występują w wielu wymiarach dostosowanych do zapotrzebowania każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – tam gdzie powinno się spełnić wyśrubowane normy czystości

Do zastosowań przemysłowych wymagane są jednak filtry o stanowczo wyższej przepustowości przepływającego powietrza, którą umożliwiają filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy pakietu filtracyjnego są w nich rozdzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a trwała konstrukcja, także wykonana z ocynkowanej stali, jest odporna na zmiany temperatury i wilgoć, co umożliwia wydajną pracę w ciężkich warunkach (nawet do 80°C). Filtry tego typu stosowane są tam, gdzie powinny być spełnione najwyższe normy czystości powietrza, np. w zakładach produkujących żywność.

Źródło fotografii – marss.pl.

Dane teleadresowe:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46