Nauka rysunku dla amatorów i przyszłych studentów ASP

Dowiedz się więcej o lekcjach rysunku.

Rysowanie może stać się sposobem na życie i wyrażeniem siebie, jednak także ci, którzy nie łączą z nim swoich artystycznych planów, mogą czerpać z niego duże korzyści. Potwierdzano bowiem, iż nawet nieprofesjonalne rysowanie ma pozytywny wpływ na nasz stan psychiczny oraz emocje. Pozwala się odstresować i zapomnieć o codziennych problemach, jest również ważnym elementem wychowania. Liczne korzyści wynikające z rysowania powodują, iż wielu z nas decyduje się na to, by poprawić swoje plastyczne kwalifikacje. Taką możliwość daje nam szkoła rysunku prowadzona przez zawodowych artystów.

Nauka rysunku – dla kogo?

Grono odbiorców, do których kierowana jest oferta szkół prowadzących naukę rysunku, jest bardzo szerokie. Część zajęć przygotowywanych jest z myślą o najmłodszych, dla których są okazją do kształtowania wrażliwości, wyobraźni i zdolności manualnych. Dużo osób zaczynających naukę rysunku to licealiści przygotowujący się do egzaminów wstępnych na Akademię Sztuk Pięknych – dotyczy to głównie takich miast jak Poznań, Warszawa, Kraków czy Gdańsk. Nie brak też kursów kierowanych do początkujących – tych, którzy zwyczajnie kochają rysować i chcą robić to jeszcze lepiej, w pełni wykorzystując swoje zdolności.

Czego nauczymy się w szkole rysunku?

Szkoła rysunku oferuje lekcje dostosowane do potrzeb osób o rozmaitych artystycznych zainteresowaniach. Dużo czasu poświęca się rysunkowi – to zdecydowanie najpopularniejsza forma plastycznej aktywności. Zaledwie niewiele mniejszą popularnością cieszą się zajęcia z malarstwa. Nauka rysunku i malarstwo to rzecz jasna nie jedyne kursy, które można wybrać. Dobre szkoły prowadzą też naukę rysunku architektonicznego i malarstwa cyfrowego (ang. digital painting).

Dane teleadresowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]