Malarstwo cyfrowe – jakich narzędzi potrzebujesz i gdzie znaleźć kurs?

Kurs digital painting - tutaj znajdziesz więcej informacji o pełnej ofercie.

Sztuki wizualne nie zostają w tyle i od lat starają się podążać drogą rozwoju cyfrowego. Predyspozycja do malowania tradycyjnymi technikami teraz nie jest już wystarczająca, żeby zdobyć zatrudnienie w branży filmowej albo gamingowej, ponieważ te sektory rozrywki do kreowania postaci i świata przedstawionego stosują przeważnie profesjonalne oprogramowanie komputerowe. Mając świadomość tych realiów mnóstwo młodych osób rozpoczynając swoją przygodę z rysowaniem natychmiast stara się poznać najpopularniejsze programy, stosowane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

malarstwo cyfrowe – jaki software można wykorzystać?

Istnieje mnóstwo programów wykorzystanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop, który mimo iż służył w pierwszej kolejności jako narzędzie do obróbki fotografii, szybko stał się ulubionym softwarem ilustratorów i game developerów. Za sprawą powodzenia Photoshopa powstały kolejne podobne programy, jak np. Clip Paint Studio, Corel Painter czy GIMP, w których przy użyciu różnorodnych cyfrowych pędzli można tworzyć prace przypominające obrazy wykonane gwaszem, farbami akwarelowymi lub farbami akrylowymi. Malarstwo cyfrowe zapewnia artystom ogromną wolność – twórca ma możliwość modyfikowania niefortunnych ruchów pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie musisz przecież kupować!

Kurs malarstwa cyfrowego online to nie tylko nauka podstaw działania programu

Praktycznie lekcje malarstwa cyfrowego przebiega podobnie jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Rzecz jasna pierwsze próby warto podjąć samemu, jednak żeby właściwie rozwinąć swój warsztat, a przy tym poznać przydatne metody używania pędzli oraz wszelkie funkcje oprogramowania, radzimy wykupić kurs opracowany przez wykwalifikowanego instruktora. Jeżeli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która oferuje zajęcia z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do przeróżnych kursów Photoshopa przez internet. Spektrum zagadnień jakie analizują takie kursy jest szerokie i uczą one dużo więcej niż wyłącznie najważniejszych funkcji oprogramowania. Ważne jest jednak, aby decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który pozwala użytkownikowi na konsultacje z twórcą szkolenia.

Dane teleadresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]