Kurs rysunku architektonicznego – gdy marzysz o studiach na architekturze

Tu poznasz aktualną ofertę kursu rysunku architektonicznego.

Architektura od wielu lat jest jednym z najbardziej prestiżowych kierunków na polskich uczelniach. Na jego ogromne uznanie wpływa mnóstwo elementów – głównie fakt, iż są to niezwykle interesujące studia oraz szansa na i angażującej pracy po ich ukończeniu. By dostać się na architekturę należy jednak nie tylko udowodnić się wiedzę odnośnie najistotniejszych reguł rządzących tą dyscypliną, ale również umiejętnością rysowania. Jeżeli jej nie posiadamy, przed egzaminami warto ukończyć kurs rysunku architektonicznego.

Kurs rysunku architektonicznego – czego się nauczymy?

Osoby, które uczestniczą w kursie rysunku architektonicznego otrzymają kompleksowe przygotowanie do egzaminów wstępnych. Oferta jest adresowana do osób dysponujących co najmniej podstawowe umiejętności rysowania. Długość zajęć 4 godziny zegarowe. W tym czasie nauczyciel przekazuje kursantom niezbędną wiedzę dotyczącą perspektywy i kompozycji, jak również architektonicznych zagadnień, takich jak wizualizacja terenów zielonych. W toku szkolenia przyszli studenci architektury pracują nad jednym rysunkiem, a nauczyciel wspomaga ich w stworzeniu pracy, która zostanie pozytywnie oceniona przez komisję na uczelni.

Kurs architektury – czy to tylko nauka rysunku?

Kurs rysunku architektonicznego to nie tylko nauka rysunku, ale także wskazówki zawodowców, które pomogą przygotować się lepiej do egzaminów – m.in. odnośnie tego, jak sporządzić solidne portfolio na każdy uniwersytet (na przykład te w Krakowie, Gdańsku, Lublinie, Łodzi lub za granicą). Uczniowie mogą podejść do próbnego egzaminu, w trakcie którego dowiedzą się, czego mogą oczekiwać w niedalekiej przyszłości. Szkoły rysunku oferują także swoim słuchaczom lekcje historii sztuki – ta wiedza okaże się niezastąpiona na egzaminie i w toku studiów.

Dane teleadresowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]