Food pairing – odkryj nowe połączenia smakowe

Food pairing. Uzyskaj więcej informacji na https://warsztatqulinarny.pl/szkolenia/zajecia-food-pairing/.

Choć przywykliśmy do pewnych kombinacji aromatów, nie oznacza to, że parowanie ze sobą produktów, które na pozór całkiem do siebie nie pasują, nie może dać intrygujących i, co najważniejsze, apetycznych wyników. Przekonujemy się o tym coraz częściej. Ogromny wpływ na nasz smak miało bez wątpienia pojawienie się na rynku nieznanych dotąd w naszym kraju produktów spożywczych i otworzenie się na odmienne tradycje kulinarne. Dzięki temu chociażby zestawienie egzotycznych owoców z mięsem nikogo już nie szokuje. Osoby, które posmakowały tych wyjątkowych fuzjach smakowych nierzadko rozpoczynają własne eksperymenty i na własną rękę szukają coraz to bardziej niezwykłych kombinacji. By te jednakże przyniosły oczekiwane efekty, powinno się najpierw wyposażyć się w fachową wiedzę.

Food pairing – odkrywaj nowe smaki

Jeśli chcemy, aby nasze kulinarne przygody faktycznie okazały się źródłem ekscytacji i umożliwiały odkrycie nowych smakowych przyjemności, powinno się działać zgodnie z zasadami przyjętymi w współczesnej sztuce kulinarnej. Te, oczywiście, są zaledwie instrukcjami, o których należy pamiętać, aby aromaty mieszają się w harmonijną, ale niezwykłą całość. Najlepiej zrobimy, jeśli zainteresujemy się food pairingiem. Tą nazwą określa się umiejętność mieszania ze sobą smaków, które w powszechnym przekonaniu uważane są za kategorycznie ze sobą niewspółgrające. Wszystkie reguły food pairingu są jednakże wnikliwie przemyślane, a u ich podstaw leży szeroka wiedza z zakresu biochemii, dotyczącą zwłaszcza proporcji konkretnych substancji w używanych produktach. Food pairing traktuje nie tylko o jedzeniu, lecz także o napojach (w tym tych zawierających alkohol).

Food pairing szkolenie wyłącznie z profesjonalnym szefem kuchni

Do eksperymentów z food pairingiem konieczne są bujna fantazja oraz wyczucie, aczkolwiek to nie one okazują się najważniejsze. O wiele bardziej jest istotna znajomość ilości rozmaitych substancji w komponentach potraw oraz tego, jak łączą się one z innymi składnikami. Z tej przyczyny trafną decyzją będzie udział w warsztatach z food pairingu prowadzonych przez wykwalifikowanego szefa kuchni – tym bardziej, iż podzielenie się podstawową wiedzą trwa nie więcej niż kilka godzin.

Dane teleadresowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]